MedyaFaresi MedyaFaresi

Kuruluş Osman 5. bölüm fragmanı yayınlandı

ATV'nin dizisi Kuruluş Osman, bu akşam 4. bölümüyle izleyenlerin karşısına çıktı. Son bölümde; Osman, Yannis'in hain planına karşı verdiği mücadele sonrasında Bala Hatun'u düşmanın elinden kurtarıyor. Kuruluş Osman 5. bölüm fragmanı izle..

Eklenme: 12 Aralık 2019 00:26 - Güncelleme: 12 Aralık 2019 00:44

Kuruluş Osman dizinin son bölümde; Osman, Yannis'in hain planına karşı verdiği mücadele sonrasında Bala Hatun'u düşmanın elinden kurtarıyor.

Bu iş için taşeron olarak Katalan savaşçıları kullanan Yannis, Bala Hatun'dan istediklerini öğrenmeye çalışıyor. Osman ise esiri Teokles'i kaçıran Batur Alp'a oba meydanında ceza kesiyor. Bunun karşılığında Batur Alp, kafesli çadıra hapsediliyor. Kafesli çadırda pazar baskınını ve Bala Hatun'un kaçırıldığını öğrenen Osman ise beklenmedik bir hamle yapıyor.

Kuruluş Osman 5. bölüm fragmanı

KURULUŞ OSMAN SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Aybars'ın katilini bulmak ve Tekfur cinayetinin izini sürmek için için gizlice kaleye giren Osman'ın yolu ahilerin hazinesini almak için kaleye sızmış olan rahibe ve rahip kılığındaki Bala Hatun, Gonca ve Tursun Bey ile kesişmişti. İşledikleri cinayeti Osman'ın üstüne atmaya çalışan Sofia ve Kalanoz, karşı hamle ile kalede olduğuna emin oldukları Osman'ı ortaya çıkarmak için Dündar Bey'in kızı Aygül'ü kaçırtıp kaleye getirtmişlerdi.

Burçin'den aldıkları haberle harekete geçen Dündar Bey yanına Kayı beylerinden Bamsı ve Samsa'yı alarak kaleye gelmişti. Kale'ye gelen başka bir isim daha vardı; organize ettiği Tekfur suikastı başarısız olan Efendi Yannis'te artık kaledeydi. Her şeye rağmen kale askerlerinin içine sızan Osman, kaleye giren Bamsı Bey'e çarparak eline bir pusula tutuşturmuştu. Yapacaklarını zekice kurgulayan Osman, zindana atılmasına rağmen Kurtulmuş ve Sofia'nın peşine taktığı avcı namlı Teokles'i esir almıştı.

Helen ile Sofia'nın koridordaki koşuşturmasını gören Kalanoz, cinayet ortağı olan Sofia'nın başka işler karıştırmasından şüphelenerek peşine düşmüştü. Teokles'i yakalayan Osman'ın önü ise Edebalı'ya bağlı Akça Derviş, Pehlivan ve Zülfikar Derviş tarafından kesilmişti. Bu üçlünün ardından çıkan Bala Hatun, Osman'ı, Edebalı'ya götürmüştü.