MedyaFaresi MedyaFaresi

Kürdistan Milli Takımı yarı finalde!

FIFA onaylı uluslararası bir karşılaşmaya ilk kez katılan Kürdistan Milli Takımı, grup lideri olarak yarı finale yükseldi.

Eklenme: 20 Mayıs 2012 12:43 - Güncelleme: 27 Mart 2016 23:34
14 Mayıs 2012 günü Filistin ile Vietnam arasında yapılan ilk karşılaşmayla başlayan 2012 Uluslararası Filistin Kupası’na bu yıl ilk kez katılan Irak Kürdistanı Milli Takımı, B grubunda liderliği alarak yarı finale yükseldi.
Her yıl Asya ve Afrika ülkeleri arasında düzenlenen dostluk karşılaşmalarına bu yıl 10 ülkenen takımları katıldı. Özbekistan’ın maçlar başlamadan turnuvadan çekilmesinden sonra kalan 9 takım 3 grup olarak bir araya gelerek maçlara başladı. A grubunda Özbekistan, Pakistan ve Vietnam arasında yapılan karşılaşmaları, ev sahibi Filistin birinci olarak tamamladı. B grubunda Kürdistan, Moritanya ve Endonezya arasında yapılan karşılaşmaları ise Kürdistan averajla birinci olarak tamamlayıp, yarı finalde Filistin’in rakibi oldu. C grubunun karşılaşmarı ise 20 mayıs günü Tunus ile Sri Lanka arasında yapılacak karşılaşma ile tamamlanacak.
Kürdistan milli takımı grubundaki ilk maçını 14 mayıs günü moritanya ile yaptı. Moritanya’yı 3-1 yenen Kürdistan, 19 mayıs günü de Endonezya ile karşılaştı. her iki takımında 3’er puanlı olarak başladığı karşılaşmada ilk yarıda atılan gollerle maç 1-1 berabere tamamlandı. Moritan’yayı 2 averajla yenen Kürdistan milli Takımı, grup lideri olarak B grubundaki rakipleri arasımdan sıyrılarak grup lideri olmayı başardı.
Kürdistan milli takımı 22 mayıs salı günü yarı finalde ev sahibi Filistin ile karşılaşacak.