MedyaFaresi MedyaFaresi

Kurban firarda! 10 km koşan dana 3 km de denizde yüzdü!

MEDYAFARESİ VİDEO- İpini koparıp kaçan dana, denizde de 3 kilometre yüzdükten sonra sahilde yakalandı.

Eklenme: 16 Kasım 2010 20:52 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 06:58
Balıkesir'in Edremit İlçesine bağlı Altınoluk beldesinde kesilmek üzereyken ipini koparıp kaçan dana, 10 kilometre yol katedip Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesine kadar firar etti. Burada hissedarların takibinden kurtulmak için denize giren kurbanlık dana denizde de 3 kilometre yüzdükten sonra sahilde yakalandı.

İŞTE O ANLAR-VİDEO

EGE'NİN SULARINA DALDI
Sabah saatlerinde Altınoluk'taki kesim yerinden ipini koparıp kaçan kurbanlık dana, E-87 karayolunda Balıkesir Çanakkale il sınırını geçip Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesi Mıhlı mahallesine kadar geldi. Mıhlı mahallesinde deniz kenarına inen dana burada kendini Ege Denizi'nin serin sularına bıraktı. Sandal ile uzun süre takip edilen dana 3 kilometre yüzdükten sonra yine karaya çıktı. Karada devam eden heyecanlı koşturma, Altınoluk Belediyesi'ne bağlı zabıta ekiplerince iğne kullanılmasıyla sona erdi. Üç iğne ile sahilde sakinleşen dana daha sonra sahiplerine teslim edildi.

ALLAH'IM SEN KURBANIMIZI SAKİNLEŞTİR
Öte yandan kaçan kurbanlığı takip eden hissedarların koşturma sırasında "Allahım sen kurbanımızı sakinleştir" şeklide dua etmeleri dikkat çekti. Yaklaşık 3 sat süren zorlu koşuşturmanın sonunda kaçan dana Altınoluk'a götürülerek kesildi.
iniz halleri..