MedyaFaresi MedyaFaresi

Küçük Enişte'nin oğlundan açıklama: Babam ölmedi!

Türk sinemasında, "Tosun Paşa" filminde canlandırdığı "küçük enişte Bekir" karakteriyle ünlenen Tuncay Gürel'in, gerçek dışı olarak öldüğü yönünde çıkan haberler, yakınlarını ve sevenlerini üzdü.

Eklenme: 13 Ağustos 2014 16:35 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 10:04


Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları  Anabilim Dalı Yoğun Bakım Servisi'ndeki tedavi gören Tuncay Gürel'in (75) öldüğü  yönünde bazı basın yayın kuruluşlarında gerçek dışı olarak "öldüğü" yönünde  haberlerin yer alması, başta ailesi olmak üzere sevenlerince tepkiyle karşılandı. 
 
 Gürel'in Yalova'da imamlık yapan ve babasının rahatsızlığı nedeniyle  İzmir'e gelen oğlu Halil Gürel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babasının  hayatta olduğu ve tedavisinin sürdüğünü bildirdi. 

Bu sabah Anadolu Ajansına (AA) yaptığı açıklamanın dışında hiç bir  basın kuruluşuyla konuşmaması, yine hastane yetkililerinin de bu konuda bir  beyanları olmamasına rağmen babasının öldüğü yönünde haber yapılmasına anlam  veremediğini ifade eden Gürel, "Babamın öldüğü haberi yalan, böyle bir haberi  sormadan soruşturmadan nasıl yaparlar, bu haberi yapanları mahkemeye vereceğim"  dedi. 
 
  "Bütün Yalova ayağa kalktı" 
 
 Gürel, yapılan yalan haberin hem kendilerini hem de hastanede  babasının sağlığına kavuşması için ilgiyle hizmet veren doktorlarını çok üzdüğünü  dile getirerek, şunları kaydetti: 
 
"Bu yalan haber, hocalarımızı, hepimizi çok üzdü. Şu anda Yalova,  ayağa kalkmış durumda. Yalova'daki ablam da bu haber yüzünden hastanelik oldu, şu  anda hastanede, onun da durumu kritikmiş. Yalova milletvekilimiz Temel Coşkun ve  bakanlıktan beni aradılar... Böyle bir haber nasıl olur. Ben bu haberi yapanların  bulunmasını istiyorum. Onlardan davacıyım." 
 
Gürel, babasının sağlık durumunun yoğun bakım servisinde stabil  olduğunu, durumunda bir değişikliğin söz konusu olmadığını vurguladı. 
 
  Türk sinemasında, başrollerini Kemal Sunal, Müjde Ar, Adile Naşit ve  Şener Şen'in üstlendiği "Tosun Paşa" filminde canlandırdığı "küçük enişte Bekir"  karakteriyle ünlenen ve sonrasında "Uzaylı Zekiye", "Bizimkiler" ve "Yazlıkçılar"  başta olmak üzere pek çok televizyon dizisinde unutulmaz rollere imza atan oyuncu  Gürel, kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) nedeniyle yaklaşık 1 aydır EÜ  Tıp Hastanesinde tedavi görüyor. 
 
 Sanatçı Gürel, dün durumunun ağırlaşması üzerine Göğüs Hastalıkları  Anabilim Dalı Yoğun Bakım Servisine kaldırılmış ve tedavisi burada devam ediyor.