MedyaFaresi MedyaFaresi

Kriptoda kal, nakit al!

Lara Sili / Medyafaresi.com Özel haber: Türkiye marketine yakın zamanda giriş yapan YouHodler adlı kripto para şirketi hem kripto para alımını kolaylaştırıyor hem de kripto para ile kredi alımını sağlıyor.

Eklenme: 02 Eylül 2019 19:50 - Güncelleme: 02 Eylül 2019 20:48

Kriptoda kal, nakit al sloganı ile yürüyen YouHodler adlı kripto para şirketi, kripto para almayı kolaylaştırıyor.

Kripto paraya karşı artan arz ve talebin aksine kripto para satın almak zahmetli ve pahalı bir iş olabiliyor. YouHodler adlı şirket ise bu konuda çok ekonomik rekabet olmamasına rağmen kripto paradaki bu boşluğu doldurmaya karar verdi.

YouHodler  sadece kripto para alımını kolaylaştırmıyor aynı zamanda kripto para ile kredi alınmasını da sağlıyor.

YouHodler'dan Kripto para ile nasıl kredi alınır?

YouHodler, kripto para birimi varlıklarının o anki değerini temel alarak kullanıcılarına anında geleneksel para (dolar gibi itibari paralar/fiat para) bir fon ödünç verir. Kullanıcılar tercih ettiği kripto varlığını teminat olarak kullanarak, YouHodler'dan kredi talep eder. Sonrasında, kullanıcı anında geleneksel para ya da stablecoin cinsinden (USD, EUR veya USDT) kararlaştırılan kredi tutarını alır. Borcu geri ödedikten sonra ise kullanıcı, değeri artmış olsa bile kripto para teminatını geri alır.

YouHodler sadece kripto destekli bir kredi platformu değilidir, YouHodler aynı zamanda bir kripto-fiat para fintech platformudur, ya da daha basit bir ifadeyle depolama, dönüştürme ve kredi seçeneklerine sahip kripto-fiat para bankasıdır.