MedyaFaresi MedyaFaresi

Kral ve kraliçe günlük kıyafetle sokağa çıktı

Geçen ay tahta çıkan İspanya Kralı 6. Felipe ile Kraliçe Letizia önceki akşam günlük kıyafetler giyerek sinemaya gitti. Daha önce böyle bir tavırla karşılaşmayan İspanya aristokrasisi şokta.

Eklenme: 17 Temmuz 2014 15:32 - Güncelleme: 07 Nisan 2016 08:14

Kraliyetin resmi havasından sıyrılıp günlük giysiler giyen çifti Madrid sokaklarında kimse tanımadı. Kral ve kraliçe, casual tarzlarıyla resmiyetten uzak, sıradan bir profil çizdi. Yemek yeyip sinemaya giden ikili, Madrid sokaklarında gönüllerince dolaştı. Daha önce kraliyet ailesinde böyle bir tavırla karşılaşmayan İspanyollar, çiftin fotoğraflarını gazetelerde görünce şaşırdı.

Ülkenin önde gelen gazetelerinden El Mundo'nun anketine göre, Kral Felipe’yle ilgili olumlu fikre sahip olanların oranı yüzde 66.4.

Asturias Prensi olan 1.98 metre boyundaki Felipe’nin sicilinde herhangi bir skandal yer almıyor. 46 yaşındaki Felipe’nin hukuk ve uluslararası ilişkiler eğitimi var. Letizia (41) ise İspanya tarihinde kraliyet kanı taşımayan ilk kraliçe. Daha önce başından bir evlilik geçen Letizia, İspanya halkının kraliyet ailesi üyeleri arasında en sevdiği isimler arasında. Felipe ve Letizia çiftinin iki kız çocuğu var.