MedyaFaresi MedyaFaresi

Kovid-19 hastası, bana bakmak zorundasın diyerek doktora saldırdı!

Artvin'in Hopa ilçesinde devlet hastanesinde görevli Dr. Seda Kenanoğlu, koronavirüse yakalanan K.Ç tarafından şiddete maruz kaldı. Hasta, "Bana bakmak zorundasın" diyerek Dr. Kenanoğlu ve diğer sağlık çalışanlarına saldırdı.

Eklenme: 24 Ağustos 2020 11:10 - Güncelleme: 24 Ağustos 2020 11:13

Artvin’in Hopa ilçesinde meydana gelen olayda, Covid-19 nedeniyle evinde karantinada olan K.Ç, 112’i arayarak rahatsızlığını belitti. Ambulansla Hopa Devlet Hastanesi'ne getirilen K.Ç., nöbetçi doktor Seda Kenanoğlu tarafından muayene edildi. Ancak kendisiyle yeterince ilgilenmediğini gerekçesiyle doktor ve Covid-19 hastası arasında tartışma başladı.

"BANA BAKMAK ZORUNDASIN"

“Bana bakmak zorundasın” diyen Covid-19 hastası K.Ç, Dr. Kenanoğlu’nun üzerine yürüyerek, kollarını tuttu ve sarsmaya başladı. Odadan gelen sesler üzerine diğer diğer doktor ve sağlık çalışanları odaya girdi. İçeride yaşanan arbedenin ardından diğer doktor ve hemşirelerde şiddete maruz kaldı.

KORONAVİRÜSLÜ OLDUĞU İÇİN GÖZALTI YAPILAMADI

Yaşanan olayın ardından Dr. Seda Kenanoğlu’nun şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı. K.Ç’nin Covid-19 teşhisli olduğu için gözaltı işlemi yapılamadı. Evinde karantina altında tutulan K.Ç. hakkında karantinanın ardından adli işlem yapılacak.

Kaynak: İHA