MedyaFaresi MedyaFaresi

Koçlar karar verirken dikkat! 17 Temmuz burç yorumları!

Medyafaresi okurları için, Melekler Kahvesi ekibinin titiz bir çalışmayla hazırladığı günlük burç yorumları...

Eklenme: 16 Temmuz 2012 23:33 - Güncelleme: 29 Mart 2016 07:58
Koç

Sizi pek mutlu olmadığınız birlikteliğe ihanete zorlayan bir cazibe var. Buna ihanet denilebilir mi bilinmez. Zaten siz de bu açmaz içindesiniz. İlişkiniz bir süredir gözaltında, sorgusu sürüyor. Neler çıkartıyorsunuz, neler. Meğer ne kadar körmüş, ne kadar tahammül göstermişiniz. Ama yanlış bir karar vereceksiniz. Her şey olacağına varır deyin, bu iyi bir avuntudur. Bazı ortaklarla birlikte başlamış olduğunuz önemli bir proje bugün birkaç aksaklık belirmesi söz konusun olabilir ama siz soğukkanlı davranarak bu sorunu çözümleyeceksiniz.

 Boğa

Bugün aşk hayatınızda bir hareketlenme görülecek ve farklı heyecanlar yaşamanız mümkün. Duygusal olarak çok yoğun bir gün geçireceksiniz. Alışverişe olan düşkünlüğünüz ve para konularında dikkatsiz adımlarınız yakında sizi maddi bir sıkıntıya sokacaktır. Harcamalarınıza biraz daha dikkat etmelisiniz. Duygusal açıdan kendinizi güvende ve istikrarlı hissedeceksiniz. Bir konuda takdir görebilirsiniz.

İkizler

Sevgilinizin çevresinde size rahatsızlık veren bazı arkadaşlıklar var. Bunları seviyesizce diye nitelemeniz sevgilinizi kırmış görünüyor. Daha sabırlı ve anlayışla yaklaşmanız mümkündü. Yapmadınız, bari üstelemeyin. Onda güvensizlik sorusu uyandırıyorsunuz. Kaldı ki bir süre sonra çok abarttığınızı da göreceksiniz. Bir kalabalıkla paylaştığınız bir sıkıntının içindesiniz. Sıkıntı üzüntüye dönüşebilir.

Yengeç

Çok yorulacağınız bir beraberliğe doğru hızla ilerliyorsunuz. Karşı taraf daha gerçekçi. sizin kadar iyimser görünmüyor. Kişilik uyuşmazlığı gibi değil de, koşulların tam hazır olmadığı yönünde kaygıları var. Aceleci davranmayıp yeniden düşünmeye değer. Yoğun bir rekabet içindesiniz, kendinizi yarış atı gibi yoruyorsunuz. Sizden, sizin sandığınızdan daha çok şey beklenmiyor, bunu aklınızda tutun. Aslında esiri olduğunuz hız tutkusu sizin kendi içinizdedir ve ne kadar koşarsanız koşun, kendi içinizde yarattığınız hıza yetişemezsiniz. Durun, ortamı tartın ve yeniden düşünün.

Aslan

 Çok ısrarcı davranıyorsunuz. Sizin bir şeyler hissetmiş olmanızı yeterli sayıyor, karşı tarafa düşünme, bir hazırlık yapma şansı vermiyorsunuz. Ve bu davranışınızla da neler kaçırdığınızı biliyorsunuz. Bazı yerlere gerekli görüp dağıttığınız paraları geri toplamakta güçlük çekiyorsunuz. Bu yüzden yaşadığınız maddi sıkıntı yüzünden kendinize kızıyorsunuz.

Basak

 Daha ilgili olmalısınız. İlgisiz biri olduğunuz söylenemez, ama sevgiliniz bu kadar ilgiyle yetinecek biri gibi görünmüyor. Onun kadar istekli yaşamıyor oluşunuzdaki nedenleri keşfetmeniz gerekiyor. İşleriniz epeyce zamandır yolunda gidiyor. İş yaşamında ölçülü, işle sınırlanmış insan ilişkilerini başarının önkoşulu olarak görüyorsunuz. İş ve arkadaşlığın birlikteliğini gereksiz görüyorsunuz.

Terazi

Kıskançlık duymayan bir sevgilinizin olması size bir talihsizlik gibi geliyor. Onun bugün sinir bozucu bulduğunuz güvenli, rahat tavırlarını, yakın gelecekte sevgisizlik nedeni olarak görebilirsiniz. İş yaşamınız tamamen kontrolünüz altında. Ama birçok şeyin tek odaktan kontrolü, kaçınılmaz olarak sorunlar çıkartıyor. İnisiyatif tutkunuzu biraz törpülemek, sorumlulukları yaymak durumundasınız.

Akrep

Bu ilişkiye başlayacağınıza dair bir belirti görünmüyor. Cesaretsizsiniz. Bu kadarlık bir heyecanla yetinmek zorunda kalacaksınız. Oysa karşı taraf buna çok hazırlıklıydı. Fırsatçı birisiniz, fırsatları değerlendirmeyi biliyorsunuz. Bugün böyle bir fırsatla karşılaşabilirsiniz. Son günlerde biraz hırs yapıyorsunuz. Yükselme planlarınız, sizi bazen doyumsuz yapabiliyor.

Yay

Onu önümüzdeki günlerde çok özleyeceksiniz. Böyle kısa ayrılıkları sık yaşadığınız halde, her seferinde ilk kez ayrılıyor duygusunu yaşıyorsunuz. Bu ayrı kalışlar ilişkinizi daha sağlamlaştırıyor. Aşkınızın canlı kalmasını sağlıyor. Yorgunluğunuzu, iş stresinizi dışarıya bile taşıyorsunuz. Bir izin koparmanın yollarını arıyorsunuz. Önümüzdeki haftanın yarısında biraz rahata kavuşacaksınız. İşlerin kısmen de olsa yavaşlaması size nefes aldıracak.

Oğlak

Kıskanıldığınız zaman, kıskançlığın ne kadar yersiz, boş bir duygu olduğunu düşünüyorsunuz. Bu şekilde bir kıskançlıkla bir zamanlar ona neler çektirmiş olduğunuzu unutuyorsunuz. Bugün sizinle özel olarak bir konuda görüşülebilir. Buna hazırlıklı olmanız gerekiyor. İşyerinizdeki doyumsuz görüntünüz dikkat çekiyor. Çok yakında uzun bir yolculuğunuz olacak.

Kova

Sonunda çok hatalı davrandığınızı anladınız.. Ama geri dönüp bir şeyleri onarma şansınızı kaybettiniz. Onu bırakıp ayrılırken kırıcı davranmış olmanın bedelini ödüyorsunuz. Dar bir dönemden geçtiniz, ama sıkıntılarınızın dağılması anlamında biraz kıpırdanmalar var. Partnerinizin zorlamasıyla sağladığınız birikim sizi bugünlerde dardan kurtarıyor. Kenarda para bulundurmanın önemini kavrıyorsunuz.

Balik

Çok sevildiğinizi biliyorsunuz. Mükemmel beraberliğinizin altında yatan gerçek beklentisiz, plansız bir sevgi. Şanslısınız. Yakında hiç aklınızda olmayan bir tatil yapabilirsiniz. Günübirlik bütçe yapmak bazen sizi çok zorluyor. Bugün yine zorlanabilirsin, gün boyu bir hayli gerginlik yaşayabilirsiniz. Beklediğiniz bir para son anda elinize geçebilir. Bir yakınızdan para konusunda eleştiri alabilirsiniz.