MedyaFaresi MedyaFaresi

Kocaeli'de kimyasal alarmı

4 fabrika işçisi Karamürsel Devlet Hastanesi'ndeki tedavilerinin ardından İzmit Seka Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Eklenme: 14 Eylül 2019 23:26 - Güncelleme: 14 Eylül 2019 23:28

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde, 4 fabrika işçisi temizlik yaparken kimyasal maddeden etkilendi. İşçiler tedaviye alındı ve hastanenin acil servisine girişler belli bir süre durduruldu.

Olay, akşam saatlerinde Karamürsel ilçesindeki bir fabrikada meydana geldi. Fabrikada çalışan işçiler, iddiaya göre temizlik yaparken kimyasal maddelerin reaksiyonu sonucu etkilendi.

Kimyasal maddeden etkilenen 4 işçi, Karamürsel Devlet Hastanesine getirildi. 4 kişiye müdahalede bulunulurken, önlem olarak hastanenin acil servisine girişler durduruldu.

"Sağlık durumları iyi"

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney yaptığı açıklamada, "Bir fabrikada kimyasal temizlik yapılırken, iki ürünün reaksiyona girmesi sonucu 4 kişi bu maddeyi soludukları için Karamürsel Devlet Hastanesine getirildi. Burada gerekli tıbbi tedavi yapılıyor. Buradaki tedavi tamamlandıktan sonra ambulansla İzmit Seka Devlet Hastanesine sevk edilecekler. Sağlık durumları iyi. İzmit Seka Devlet Hastanesinde KBRN ünitesinde izolasyona alınacaklar" dedi.

İzmit'e sevk edildiler

İşçiler Ferhat E., Mehmet B., Emrah Ö. ve Mustafa T. Karamürsel Devlet Hastanesi'ndeki tedavilerinin ardından İzmit Seka Devlet Hastanesine sevk edildi.

Etiketler : kimyasal, Kocaeli