MedyaFaresi MedyaFaresi

KOÇ Grubu'ndan Ataman'a yalanlama!

Ünlü yönetmen Kutluğ Ataman'ın Gezi Parkı eylemlerinde takındığı tavır için KOÇ Grubu'ndan veto yediğini açıkladığı o iddiasına yalanlama geldi.

Eklenme: 13 Ağustos 2013 18:32 - Güncelleme: 27 Mart 2016 00:58

Kutluğ Ataman’dan KOÇ Grubu’yla ilgili şok iddia! 

KOÇ\'tan yapılan açıklamada, Star Gazetesi’nde yayınlanan Sayın Kutluğ Ataman röportajında Vehbi Koç Vakfı ve Koç Topluluğu’na yönelik tümüyle gerçek dışı iddialar yer almaktadır denildi..

Basın ve Kamuoyunun Dikkatine:

Star Gazetesi’nde 13 Ağustos tarihinde (bugün) yayınlanan Sayın Kutluğ Ataman röportajında Vehbi Koç Vakfı ve Koç Topluluğu’na yönelik tümüyle gerçek dışı iddialar yer almaktadır.

Kurulduğu günden bu yana sanatın evrensel dilini toplumla buluşturmak için titizlikle çalışmalarını yürüten Vehbi Koç Vakfı, koleksiyon seçimlerini de büyük hassasiyetle gerçekleştirmektedir.  Koleksiyonumuzdaki tüm eserler ve bu eserlerin sahibi olan tüm sanatçılar bizim için değerlidir. Sayın Kutluğ Ataman ile daha önce yapmış olduğumuz sergiler tüm sanat camiasının malumu olmakla birlikte koleksiyonumuzda kendisine ait eserler bulunmaktadır. Galeri Mana tarafından sunulan teklif, iddia edildiği gibi herhangi bir siyasi ya da farklı gerekçe olmaksızın sanatçının önemli eserlerinin hali hazırda koleksiyonumuzda bulunması sebebiyle kabul edilmemiştir.

Bu vesileyle sanatın varoluş sebebi olan fikir ve ifade özgürlüğüne olan inancımızı bir kez daha vurgularken, tüm gerçek dışı ithamlar karşısında hukuki haklarımızın saklı tutulduğunun bilinmesini isteriz.

Saygılarımızla

Vehbi Koç Vakfı

Başbakan Erdoğan Koç’u üzecek o raporu imzaladı! 

KOÇ grubuna yapılan baskının ön raporunda şok detaylar! 

Koç grubundan önemli açıklama! Vergilerin Yüzde 9,4’ü..

CHP, İstanbul için Ali Koç’u mu düşünüyor?

Koç grubuna bir şok daha! İhbar içeriden mi yapıldı?

KOÇ, 3 haftadır Erdoğan’dan randevu mu bekliyor?

Koç 2 günde servet kaybetti! Hapis ve lisans iptali olabilir...