MedyaFaresi MedyaFaresi

Kıvanç'ın kasları muhteşem ama duruşu nakavt!

Gerçek bir boksör Kıvanç Tatlıtuğ'un yumruklarına not veriyor... Haberturk gazetesinden Pınar Erbaş'ın haberi...

Eklenme: 11 Eylül 2011 13:47 - Güncelleme: 27 Mart 2016 15:36

Best Model olarak hayatımıza girdi. Sonra oyunculuğa yöneldi. Ama onu ayıran bir şey vardı: Yaptığı iş ne olursa olsun, iyi yapmak için gösterdiği çaba. Pek çok dizide oynadı, hiçbir rolde kendini tekrarlamadı. Şimdi "Kuzey Güney" adlı dizide sevgiye aç, kontrolsüz, hırsları olan bir genci oynuyor. Daha doğrusu oynamıyor, hemen bütün yorumlar bizzat o olduğunu söylüyor.

KIVANÇ'IN RECEP İVEDİK TAKLİDİ İÇİN TIKLAYIN

Kıvanç Tatlıtuğ, geçen çarşamba akşamı hem oyunculuk yeteneği hem de kaslarıyla herkesi ekrana kilitledi. Büyük bir çaba harcayarak şekillendirdiği yeni vücudu, yaz boyunca magazin gündemini meşgul etmişti zaten. Fakat dizi başlayınca ünlü oyuncunun rol yeteneğini de epey yukarıya taşıdığını gördük. Ama kusura bakmasın, boksörlüğünü masaya yatıracağız. Dünya Şampiyonu boksörümüz Gülsüm Tatar'ın boksör abisi ve hocası Serkan Tatar, Tatlıtuğ'un performansına not verecek.

DURUŞU YANLIŞ
"Bokstan çok uzak bir duruş. Gardı sokak dövüşçüleri gibi. Yumruklarını şakak kemiğine dayamış. Kendini korumuyor. Savunmasız. Karaciğer, diyafram, çene boşta kalmış. Dirsekler kaburgadan yukarıda durmuş. Dövüşmeyi bilmeyen biri bile, bu haliyle Kıvanç'ı tek harekette nakavt eder. Boksta güçlü atak yapmak zorundasınız. Gücün formülü de hızdır. Kıvanç'ın dirsekleri kalkık, elleri de çok yukarıda. Hızı düşüren bir duruş."

KUZEY GÜNEY'İN SEVİŞME SAHNESİ İÇİN TIKLAYIN

- Uzun boy avantaj.

- Hırslı bir bakışı var. Mimiklerini çok iyi kullanıyor.

- Uzun kollarla güçlü atak yapabilir.

- Kas durumu çok iyi.

- Yan yağlar biraz fazla.

- Elindeki bezin sarılma şekli yanlış.

 


KUZEY VÜCUDU İÇİN 6 ADIM
Kıvanç Tatlıtuğ herkesin çok konuştuğu kaslı vücuda sahip olabilmek için 6 aydır sıkı bir şekilde çalışıyor. Geçen hafta Habertürk'ün ulaştığı bilgilere göre bakın bu süre zarfında neler yapmış:

Azra ve Kıvanç'ın fotoğrafları için tıklayın

1- 6 ay önce spor salonuna kaydolup düzenli spor yapmaya başladı.

2- Türkiye kickboks şampiyonu Ara Karanfil'den 4 ay boyunca günde 2 saat boks eğitimi aldı.

3- Beslenme ve diyet uzmanı Banu Kazanç'ın hazırladığı diyet listesiyle zayıfladı. Reçete protein ağırlıklıydı. Günde üç öğün beyaz et, ara öğünlerde de ceviz, kuruyemiş ve haşlanmış sebze yedi.

4- Kas yapmak için de Amerikalı Tony-Karen Hill çiftiyle iç organları dahil vücudunun tamamını çalıştıran bir spor eğitiminden geçti. Bütünsel beslenme uzmanı Karen Hill, ünlü oyuncu için bir diyet listesi hazırladı. Buna göre Tatlıtuğ ekmek, makarna ve süt ürünlerini ağzına sürmedi.

5- Mineral ve vitamin takviyesi aldı.

6- Gece hayatına ara verdi. Gece 11.00'de yatağın yolunu tuttu. Her sabah 7'de kalktı.


ROL İÇİN ŞEKİLDEN ŞEKİLE GİRİYORLAR
Dünyaca ünlü pek çok yıldız rolü için Kıvanç Tatlıtuğ gibi fiziksel ön hazırlık süreci yaşıyor. Türkiye'de buna pek rastlanmasa da Talat Bulut'un 1980'li ve 90'lı yıllardaki performanslarını unutmamak gerek.

Natalie Portman, sayesinde Oscar heykelciğini kucakladığı Siyah Kuğu rolü için 1 yıl aralıksız bale dersi aldı.

Rene Zellweger, Bridget Jones serisinin ikinci filmi için 6 ayda 12 kilo aldı. Aldığı her kilo için yapım şirketi ona 2.5 milyon dolar ödedi.

Michael Fassbender, Hunger filminde 1981'de açklık grevinde hayatını kaybeden İrlanda Kurtuluş Ordusu IRA'nın lideri Bobby Sands'i canlandırdı. Ünlü oyuncu The Guardian Gazetesi'ne verdiği röportajda "Kariyerime ivme kazandıran rol" dediği karaktere bürünmek için 14 kilo verdi.

Christian Bale'in Makinist filmindeki rolü için iskeletor gibi görünmesi gerekiyordu. Bunun için tam 30 kilo verdi. Her fırsatta rejim yapmayı ve sporu hiç sevmediğini söyleyen ünlü aktör, Batman Begins filmi içinse 6 ayda 54 kiloluk iskeletor halinden 99 kiloya çıktı. Böylece bir film için en çok kilo alan aktör unvanını elde etmiş oldu.

Colin Farrell, Triage adlı filmde bir savaş muhabirini canlandırdı. Tam 30 kilo verdi. Kilo verebilmek için haftalarca sadece kahve içti ve balık yedi.

Russell Crowe, rol aldığı filmler sayesinde adeta kilo alıp verme uzmanı haline geldi. Önce The Insider için 15 kilo aldı. Hemen ardından çektiği Gladyatör'de onu gayet fit biri olarak izledik. 8 yıl sonra çektiği Body of Lies adlı filmdeki CIA patronu rolü için bu sefer 30 kilo aldı.

Robert De Niro, kendini bırakmış bir boksörü canlandırdığı Kızgın Boğa için 30 kilo aldı.

Brad Pitt, Truva için çekimlere başlamadan bir yıl önce çalışmaya başladı. Sigarayı bıraktı. 9 ay boyunca günde 2-3 saat egzersiz ve diyet yaptı. Bu süreçte ona Hollywood yıldızlarının egzersiz hocası Yumi Lee eşlik etti.

Pınar Erbaş- Habertürk