MedyaFaresi MedyaFaresi

"Kimse Saadet'in yükselişini durduramaz!" Yandaş medyaya sert tepki!

Kanal B'deki bir programın reklam arasında gizlice kaydedilen bir konuşmadan yola çıkarak Saadet Partisi'nin gizli ilişkiler içindeymiş gibi göstermeye çalışan yandaş medyaya SP Lideri Kurtulmuş sert tepki gösterdi.

Eklenme: 25 Mart 2009 12:00 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 18:42

İŞTE NUMAN KURTULMUŞ'UN AÇIKLAMASI

Bazı basın organlarında Kanal B Genel Yayın Yönetmeni Nahit Duru ile CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu arasında geçen bir konuşmaya atfen partimize yönelik asılsız ithamlara yer verilmiştir. Özellikle Nahit Duru'nun sözleri dayanak gösterilerek Saadet Partisi ile Kanal B arasında planlı bir işbirliği varmış gibi gösterilmeye çalışılmıştır.


Niyeti öyle olmasa bile veriliş tarzı itibariyle bu haberler kamuoyunda yanlış algılamalara neden olacak niteliktedir. Bu üslubuyla da camiamızı derinden üzmüş ve rencide etmiştir.


Seçimlere çok az bir süre kala gündeme getirilen bu haberlerin amacının Saadet Partisi'nin kısa sürede ulaştığı başarıyı gölgelemeye yönelik olduğu şüphesini taşımaktayız.


Bu çerçevede kamuoyunun doğru bilgilenmesi adına aşağıdaki açıklamayı yapma zorunluluğu ortaya çıkmıştır:


1-Bugün Saadet Partisi'nin temsil ettiği Milli Görüş Hareketi 40 yıllık siyasi ve fikri bir geçmişe sahiptir. Türkiye'nin en köklü ve en tecrübeli siyasi geleneğidir. Asla taviz vermediği ve bundan sonra da vermeyeceği temel prensipleri; bağımsızlık ve dürüstlüktür. Saadet Partisi bugüne kadar hiç bir grup, hizip, holding veya çıkar çevresinin gölgesinde olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır. 


2-Biz sözümüzün sahibiyiz. Arkasında durmayacağımız hiçbir sözü söylemez, söylediğimiz her sözün de sonuna kadar arkasında dururuz. Her yerde ve her platformda görüşlerimizi paylaşmaya, doğru bildiklerimizi anlatmaya çalışırız. Bunu yaparken de bize bu imkanı tanıyanların niyet ve amaçlarını sorgulamak bizim görevimiz değildir. 


3- Saadet Partisi başkalarının zaafları üzerinden değil, kendi değerleri üzerinden siyaset yapar. Kimseyi bölmek, parçalamak gibi bir niyetimiz yoktur. Biz bölmeye, parçalamaya değil, dağılan, ufalanan parçalarımızı toplamaya, milletimizi kendi değerleri etrafında yeniden bütünleştirmeye geliyoruz.


4-Siyaseti makam, mevki, koltuk gibi kısa vadeli hedefler için değil, Yeniden Büyük Türkiye'yi kurmak gibi yüksek idealler için yapıyoruz. Bizim amacımız; "İktidardakiler insin, o koltuğa biz oturalım" değildir. Biz mevcut iktidarın yanlış ve hatalı politikalarını eleştiriyor, doğru bildiklerimizi yapıcı bir şekilde teklif ediyoruz.


5- Yüksek ideallerimiz için mücadele verirken kimseye minnet etmez, kimseden himmet beklemeyiz. Milli İrade'ye inanır, milletimize güveniriz. Asla gayr-i meşru ilişkilere, antidemokratik yollara tevessül etmeyiz.


6- Muhalefet anlayışımız; çatışmacı ve kavgacı değil, uyarıcı ve yol göstericidir. Bu siyaset üslubumuz kısa sürede dikkat çekmiş ve toplumun bütün kesimlerinin takdirini kazanmıştır.

Bu nedenle bir süredir partimize yönelik olarak gündeme getirilen bu asılsız yakıştırma ve ithamları anlamakta güçlük çekiyoruz.

Saadet Partisi kimin ne dediğine bakmaksızın, sahip olduğu ilke ve idealler doğrultusunda siyaset yapmaya devam edecektir.

Bu gerçek dışı iddialar Saadet Partisi'nin elde ettiği başarıyı gölgeleyemeyecek, milletimizin teveccühüyle yakaladığı yükselişi durduramayacaktır.


Kamuoyuna, saygılarımla!
 


PROF. DR. NUMAN KURTULMUŞ

SAADET PARTİSİ GENEL BAŞKANI

Etiketler : saadet