MedyaFaresi MedyaFaresi

Kimse darbeci Evren'le Erdoğan'ı yan yana anamaz

HDP hiç utanmadan Evren ile Cumhurbaşkanımızın adını zikretmeye çalışıyor'

Eklenme: 13 Mayıs 2015 14:27 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 00:56

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için yapılan Kenan Evren benzetmelerini eleştirerek, "HDP zaten o dönemki baskıların ürünü. Hiç utanmadan Evren ile Cumhurbaşkanımızın adını zikretmeye çalışıyor. Biz sayın Cumhurbaşkanımız ve ak kadrolar darbelerin karşısında olduk her zamanda olmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımıza kimse dil uzatamaz" dedi.

Davutoğlu, partisinin Kütahya mitinginde halka hitap ediyor.

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

- Buraya gelen Kayı boyu cihan devletinin temellerini attı. Bugün de Türkiye Cumhuriyeti oldu. İspat meydanda bu benim 31nci mitingim. Türkiye'yi karış karış geziyoruz. Doğusuyla Batısıyla. Türkiye'de adım atılmadık toprağına basılmadık tek bir santimetre bırakmayacağız.

- Biz Türkiye'yi IMF'den borç dilenen ülke olmaktan çıkarıp IMF'ye borç veren ülke haline getirdik. Ülkemiz itibar kazandı.

‘Cumhurbaşkanımıza kimse dil uzatamaz’

-Şimdi herkes 12 Eylül'le hesaplaşmak istiyor. 28 Şubat'ta nerdeydiniz? HDP zaten o dönemki baskıların ürünü. Hiç utanmadan Evren ile Cumhurbaşkanımızın adını zikretmeye çalışıyor. Biz sayın Cumhurbaşkanımız ve ak kadrolar darbelerin karşısında olduk her zamanda olmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımıza kimse dil uzatamaz. AK Parti çilelerin üzerinde yürümüş bir hareket. 

Ayrıntılar geliyor...