MedyaFaresi MedyaFaresi

Kimlerin kimlerle koalisyon yaptığına dikkat edin!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bugünlerde kimlerin kimlerle koalisyon yaptığına dikkat edin. Kim, hangi paralel yayınların, kimleri propaganda ettiğine dikkat edin." dedi.

Eklenme: 09 Ekim 2015 18:19 - Güncelleme: 24 Mart 2016 23:12

Başbakan Ahmet Davutoğlu Kahramanmaraş mitinginde halka seslendi. Davutoğlu yaptığı konuşmada "7 Haziran'da seçim olup demokraside bir aşama geçirmişken 'biz sırtımızı teröre yasladık' diyenler, ayaklanma çağrısında bulunanlar, silahla meydana çıkmaya kalkışanlar, polisimizi, askerimizi, vatandaşlarımızı şehit edenler işte onlar, o odakların sesini dinleyenler, bugünlerde kimlerin kimlerle koalisyon yaptığına dikkat edin. HDP'lilerin seslerinin nasıl değiştiğine dikkat edin. Kim, hangi paralel yayınların, kimleri propaganda ettiğine dikkat edin." dedi. 

Başbakan Davutoğlu bu güne kadar yapılan hizmetlere ilişkin olarak, "Bunlar hep sizin verdiğiniz destekle oldu, bunları söyleme sebebim sizin başınıza kakmak değil, bunlar bizim vazifemiz, biz bunları yapacağız ama eğer bunların devamını istiyorsanız görev size düşüyor. Bu başarıların devamını istiyor musunuz? Bütün bu başarıların 2023'e doğru Türkiye'yi küresel güç yapmasını istiyor musunuz? O zaman Kahramanmaraşlılar ne olur bizi değil namerde, merde dahi muhtaç etmeyin, koalisyon görüşmelerine muhtaç etmeyin, 'tek başına iş başına' deyin." ifadelerini kullandı.

aa