MedyaFaresi MedyaFaresi

Kimin tavşan pisliği olduğu ortaya çıktı!

Fenerbahçe'nin olağanüstü kongresinde konuşan Uğur Dündar sert mesajlar verdi.

Eklenme: 25 Eylül 2011 19:11 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 11:24
Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen toplantıya kulüp üyeleri büyük bir ilgi gösterirken, üyeler salon dışında oluşturulan platformlardan da toplantıyı takip etti.

Salona sığmayan kongre üyeleri tesislerdeki balkondan ve havuz başında dev ekran önüne konulan sandalyelerden kongreyi takip etmeye çalıştı.

OLAĞANÜSTÜ KONGRE'DEN AYRINTILAR 

Fenerbahçe'nin olağanüstü kongresi saat 10:30'da saygı duruşuyla başladı.

Ali Şen, Yaşar Büyükanıt, İsmet Sezgin, Vefa Küçük, Orhan Keçeli gibi camianın önde gelen isimlerinin yanı sıra Fenerbahçe Yönetim Kurulu da tam kadro olarak salondaki yerlerini aldı.

Kongre Salonu'ndan sadece FB TV canlı yayın yapıyor. Basın mensupları da akredite olarak içeriye girebildi. Bu Fenerbahçe Kongresi'nde ilk defa yapılan bir uygulama.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen toplantıya 3114 kişi katıldı.

Uğur Dündar yaptığı konuşmanın ardından salondan büyük alkış aldı.

Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir yaptığı konuşmada, geçtiğimiz sezonki şampiyonluğu söke söke aldıklarının altını çizerken, yeni sezonda şampiyonluk değil onur mücadelesi verdiklerini söyledi.

Aziz Yıldırım'ın koltuğu boş bırakıldı

Şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Aziz Yıldırım'ın koltuğu boş bırakıldı.

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu olağanüstü genel kurul toplantısında hazır bulunurken, yönetim kurulu masasında genel sekreter Vedat Olcay ile başkan vekili Nihat Özdemir'in oturdukları koltuk arasında bir koltuk boş bırakıldı.

Kürsüye çıkan Ali Şen ise  "UEFA beklenen deliller oluşmuş diye kabul edip, mahkeme kararını beklemeyebilir. UEFA'da yönetmelikler böyle. Bizim lobi yapmamız lazım." dedi.

Kongre Divan Başkanı Talat Yılmaz Seçildi

Kongrede, genel sekreter Olcay'ın yaptığı açılışın ardından kongre divan başkanlığı seçildi.

Talat Yılmaz başkanlığındaki kongre divanı, oy çokluğuyla seçilirken, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve başta dün Siirt'te şehit olan askerler ve tüm şehitler ile vefat eden kulüp üyelerinin anısına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından toplantının gündem maddelerine geçildi.

Yılmaz, bu toplantının fikir alışverişi yapılması ve bu süreçte yaşananlarla ilgili bilgi kirliliğini önlenmesi amacıyla gerçekleştirildiğini ifade ederek, tutuklulukları süren başkan Yıldırım ve yöneticiler ile tartışmalı konuların göz önünde bulundurularak, kulübe zarar verecek sözlerden ve davranışlardan kaçınılmasını istedi.

Genel Kurul'a büyük ilgi

Fenerbahçe Kulübü Olağanüstü Genel Kurul toplantısına kongre üyeleri büyük ilgi gösterdi.

Fenerbahçe Burnu'nda bulunan Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'ne gelişte yaşanan trafik sıkışıklığı nedeniyle 10.30'da toplantının başlamasının ardından da üyeler salona geldi.

Toplantı başlamadan önce salon dolarken, üyeler havuz başında oluşturulan dev ekranlı alana yönlendirilmeye başlandı. Salonda bulunmak isteyen yüzlerce üye de sandalye kalmadığı için ayakta bekleyerek kongreyi takip etmeye çalıştı.

Kongre salonunun ana kapısı, üyelerin diğer alanlara yönlendirilmesi için kapatılınca kısa süreli tartışma yaşandı. Kongre divan başkanı Talat Yılmaz kapının kapatılmaması gerektiğini, bunun başka anlamlara gelebileceğini ifade edince, kapı tekrar açıldı ve üyeler dolu salonda yer bulmaya çalıştı.

Kışkırtıcı açıklamalara hukuki yöntem

Genel kurul üyelerinden Vedat Bayram ise medyada, aleni şekildeki Fenerbahçe aleyhtarı söylem ve ve bu söylemlerin sahiplerine dikkat çekti. Bayram, söz konusu iddiamar hakkında adeta peşinen mahkumiyet kararları veren; provakatif, kışkırtıcı açıklamalar yapan bu medya mensupları hakkında Yönetim Kurulu'nun hukuki yollara başvurmasını istedi.

Asla pazarlık masasına oturmayın

Bir diğer üye Funda Sibel Pala ise, Yöneticilere seslenerek, "Asla, ne puan silme ne de başka bir konuda hiçbir şekilde pazarlık masasına oturmayın. Bizim alnımız ak. Biz sonuna kadar sizin arkanızdayız. Gerekirse gider amatör kümede oynarız" şeklinde konuştu.

"Daha önce biraraya gelmeliydik"

Üyelerden Rahmi Eyüboğlu ise Başkan ve Yöneticileri Metris'te ziyaret ettiğini ve onların dimdik durdukları ve söyledi. Süreci anlatan Eyüboğlu "Burada Tek eleştirim, 3 Temmuz'da başlayan şeyi 25 Eylül'de konuşmak" dedi.

20 eylül 'Dişi Kanaryalar Günü' olsun

Genel Kurul Üyelerinden Bedri Baykam da Fenerbahçe-Manisaspor maçının oynandığı 20 Eylül tarihinin 'Dünya Dişi Kanaryalar Günü' ilan edilmesi talebini dile getirdi ve bu talebin kendisinden değil, internetteki tüm Fenerbahçe taraftar gruplarından geldiğini söyledi. Baykam, Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı kurulması önerisi de getirdi.

Kongre'nin selamı Metris'e gidecek

Tüm konuşmalardan sonra kürsüye bir kez daha gelen ve bir teşekkür konuşması yapan Başkanvekili Nihat Özdemir "Dertleşmek ve yön vermek için bir davet yaptık. Olağanüstü Genel Kurulumuzu, Fenerbahçeliliğe yakışır bir biçimde, herkese dünyaya örnek olablicek bir şekilde yaptık. 3114 kişyi geldi bugün buraya. 30 arkadaşımızs kürsüye geldi bir o kadar arkadaş da söz almak istedi ancak yorgunluk ve zaman darlığnadan söz veremedik. Konuşan 30 konuşamayan bir o kadar ve buraya gelen 3114 kişiye Başkanımız Aziz yıldıdrım ve Yönetim Kurulumuz adına canı yürekten teşekkür ediyoruz. Sağolun, var olun. Bundan sonraki izleyeceğimiz yol haknıda önemli insanların önemli öğütlerini, yol haritalarını aldık. Buna göre bir yol izleyeceğiz. bu kongrenin hemens ardından arkadaşımız Yasemin Merçil, avukat olduğu ve görüşme için izin almasına gerek olmadığı için bugün Metris'e gidecek. Öncesinde tüm arkadaşlarımızla görüşecek o buradaki ardaşalramızın ve herkesin selamlarını oraya ileletecek. Sağolun var olun" dedi.

(Hürriyet)