MedyaFaresi MedyaFaresi

"Kimi kimin ülkesinden kovuyorsun?" Bekir Coşkun'dan Erdoğan'a şok yanıt!!!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ülkeyi terk etmesini istediği Hürriyet yazarı Bekir Coşkun, GAZETEPORT'a konuştu.

Eklenme: 21 Ağustos 2007 12:40 - Güncelleme: 24 Mart 2016 18:14

EMİN ÖZGÖNÜL

Erdoğan'ın 'ülkeyi terk etsin' dediği Bekir Coşkun yanıtını Gazeteport'tan verdi: Demek ki bu zihniyet kovmaya alışmış. Kafa yapıları böyle. Burası benim ülkem. Beni nereye kovuyorlar"

Coşkun, Başbakan'ın kendisine "Türkiye'den kovulan ilk gazeteci ünvanı verme kararlılığında'' olduğunu söyledi ve "Ben bugüne kadar hiçbir konuda birinci olamadım. Ama Sayın Başbakan sayesinde Türkiye'den kovulma konusunda birinci olacağım'' dedi.

'YAKIŞIKSIZ'
Bekir Coşkun, Başbakan Erdoğan'ın Arena programındaki sözlerini yakışıksız bulduğunu belirterek, "Bu konudaki cevabımı köşe yazımda vereceğim'' dedi ve şunları söyledi: "Demek ki bu zihniyet kovmaya alışmış. Kafa yapıları böyle. Burası benim ülkem. Beni nereye doğru kovuyorlar. Öbür dünyaya mı, yoksa başka bir ülkeye mi? Ben hayatım boyunca hiçbir konuda birinci olamadım. Ama Sayın Başbakan sayesinde, resmi ağızdan kovulan ilk gazeteci ünvanı alıp birinci olacağım. Ben halen Cunda adasındayım. Başbakanın açıklamasını duyunca, bizim evin balkonuna çıkıp baktım. Midilli adası gözüküyor. Tekneme atlayıp gidebilirim. Kaptan ehliyetim de var. Ama bu kez iyi bir rota çizmem gerekiyor. Daha önce de Midilli'ye gitmek için teknemle yola çıkmıştım, Altınoluk'a Erbakan Hoca'nın oraya gittim. "
Etiketler : tayyip, bekir coşkun