MedyaFaresi MedyaFaresi

Kim Kardashian makyajla uyuyorum dedi hayranları çok şaşırdı

Lara Sili/ Medyafaresi.com Dış Haberler: Kim Kardashian yaptığı son açıklamada makyajla uyduğunu söyledi, hayranları hayret içinde kaldı. Makyajla uyumanın cilde zararlı olduğu oldukça yaygın bir bilgi; Makyajla uyumak gözlerimize, cildimize ve dudaklarımıza zarar verebiliyor.

Eklenme: 23 Temmuz 2019 18:49 - Güncelleme: 23 Temmuz 2019 19:15

Keeping Up With The Kardashians'ın yıldızı Kim Kardashian zamanımızın modasına yön veren önemli insanlardan birtanesi. Kim Kardashian'ın yaptığı her açıklama gündeme bomba gibi düşüyor. Kim makyajla ilgili yaptığı son açıklamayla herkesin ağzını açık bırakmaya başardı.

Kim Kardashian katıldığı programda akşamları makyajıyla uyuduğunu, bazen makyajını 2 gün bile temizlemediğini söyledi. Kim'in bu açıklaması programın sunucusu dahi hayretler içinde bıraktı.

Makyajla uyumanın hiç sağlıklı olmadığı doktorlar tarafından söylemekte ve olukça yaygın bir bilgi. Kim Kardashian'ın bir makyaj markası sahibi olup makyajıyla uyuduğunu söylemesi herkesi şaşırttı. 

Kim'in makyajını ünlü Hollywood makyaj artistlerine yaptırdığı biliniyor. Bazı hayranları Kim'in makyajla uyumasının sebebini makyajını yaptırmak için çok para harcaması ve harcadığı paranın karşılığını almak istemesi.

Kim'in cildinin makyajla uyumasına rağmen çok güzel olmasını ise hayranları sürekli gittiği dermatoloji doktorlarına ve geçirdiği estetik müdahalelere bağladı.

NEDEN MAKYAJLA UYUNMAMALI

Gün içerisinde oldukça aktif hayatı olan kadınlar, akşam olduğunda makyajlarını temizlemeyi ihmal edebilirler. Ancak, zaman zaman ihmal edilse de, makyajla uyumanın cilt gözeneklerini tıkadığından dolayı cildin nefes almasını engellediğini ve bu nedenle de çok zararlı olduğunu hemen hemen herkes biliyor.

Ayrıca derinin gözeneklerinden iç kısmına girdiğinden ve bu derinin alt tabakalarında yerleştiğinden dolayı da makyajla uyumamaya özellikle dikkat etmek gerek.

Makyajla uyumanın en önemli dezavantajlarından biri de, cilt yüzeyinden normal makyajdan çok daha zor temizlenmesi. Ama yine de bu konu ne kadar iyi bilinse bile, bir ya da birkaç defa makyajla uyumanın zararı dokunmayacağını düşünebilirsiniz. Ancak gerçekte böyle değil, çünkü makyajla uyuduğunuzda bir süre sonra cildinizde sarkmalar, cilt lekeleri ve yaşlanma belirtileri görmeye başlayabilirsiniz.

Makyajla uyumanın en çok zarar verdiği bölgelerden biri de göz bölgesi. Gözlerin içerisine giren mikropları engelleyen kirpiklerinizde maskara ile uyduğunuzda gözlerinizin sağlığını da tehlikeye atacağınızı bilmeniz gerekiyor. Göz sağlığını etkileyen makyaj türlerinden biri de göz farları. Göz farları mikropları özellikle beslediğinden dolayı göz sağlığınızın bozulmasına yol açabilir.

Buna ek olarak makyajın en zararlı olduğu noktalardan biri de dudaklar olduğunu söyleyelim. Dudaklarınızda rujla uyumanız durumunda geceden sabaha kadar dudaklarınızın çatlayacağını bilmeniz gerek.

Son olarak, makyaj yaparken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli noktalardan bir diğerinin de, bu malzemelerin kimyasal içeriğinin cilt için zararlı olmamasına dikkat etmekten geçtiğini eklemekte yarar var.

Etiketler : Kim Kardashian, makyaj