MedyaFaresi MedyaFaresi

Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz fotoğrafına hükümetten ilk yorum

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz gecesi ortaya çıkan yeni fotoğrafı hakkında konuştu.

Eklenme: 11 Temmuz 2017 21:38 - Güncelleme: 11 Temmuz 2017 21:42

15 Temmuz gecesi darbe girişimine ilişkin gelişmeleri evde televizyon izleyerek geçiren Kılıçdaroğlu için Bakan Bozdağ, "Televizyondan olup biteni seyretmiş, onu gördük. dedi.

Yozgat Valiliği tarafından açılan "Anadolu Ajansı Objektiflerinden Milli İradenin Yükselişi Sergisi"ni gezen Bozdağ, yaptığı açıklamanın ardından bir basın mensubunun, "15 Temmuz 2016 gecesi CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun evinde televizyon izlediği ortaya çıktı, bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki sorusu üzerine, Kılıçdaroğlu’nun o gece ne yaptığını herkesin merak ettiğini, bu görüntü ve fotoğraflarla en azından ne yaptığına dair fikir sahibi olunduğunu belirtti.

KEŞKE HALKIN ARASINDA OLSAYDI

"Televizyondan olup biteni seyretmiş, onu gördük." diyen Bozdağ, şöyle devam etti:

"Yani havaalanından, oradan hemen sıvışıp eve gittiğine dair bilgiler vardı. Şimdi evdeki haline dair de görüntüler çıktı. Bu ne yaptığını gösteriyor. Keşke o gün Türkiye'nin Cumhurbaşkanı'nın, Başbakanı'nın yaptığı gibi halkı ile birlikte olsa halkın arasında olsaydı, daha büyük bir iş yapmış olurdu ama maalesef onu yapmadı. Darbeye karşı, darbecilere karşı evden darbeyi, darbecileri ve süreci izlemeyi tercih ettiğini görüyoruz. Ben Anamuhalefet adına, Türkiye adına üzüldüm."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki için Ankara Güvenpark'tan başlattığı yürüyüşü ve Kılıçdaroğlu'nun Maltepe konuşmasını da değerlendiren Bozdağ, "Bu adalet yürüyüşü, esasında adaleti istismar yürüyüşüdür, bir hakkın kötüye kullanılmasıdır. Sayın Kılıçdaroğlu burada yeni bir şey söylememiştir. Bugüne kadar söylediklerini toplu bir şekilde tekrar etmiştir." ifadesini kullandı.
Bakan Bozdağ, Kılıçdaroğlu'nun Türk milletinin 16 Nisan'da ortaya koyduğu iradeyi tanımadığını o konuşmasında da ortaya koyduğunu belirterek, şu görüşlere yer verdi:

"Esasında milleti tanımadığını ifade ediyor. Bütün hedefi 2019 seçimidir. Bir yandan seçimi gayrimeşru ilan ederken, bir yandan 2019 seçimine dönük yatırım yapıyor. Bana göre Maltepe'de yaptığı miting 2019 seçim kampanyasını başlatma mitingidir. Çok erken başladı. Onu söyleyelim. Millet onu çok iyi görecek ve değerlendirecektir. Yürüyüşten ve mitingden, PKK çok mutlu olmuştur. FETÖ'cüler mutlu olmuştur, Türkiye’ye karşı hareket eden çevreler çok mutlu olmuştur, Gezi'yi destekleyenler çok mutlu olmuştur, Türkiye’de demokrasinin ve sağlıklı yürüyüşün devamından rahatsız olanların hepsi çok ama çok mutlu olmuşlardır."

LİDER OLMAK İÇİN BAŞARILI OLMAK LAZIM

Yürüyüş sonunda Kılıçdaroğlu'nun lider olarak ilan edildiğine dikkati çeken Bozdağ, sözlerini şöyle tamamladı:
"Ne kadar FETÖ'cü varsa, 'şimdi lider oldu' diyor. Yani yürüyerek lider olunabiliniyormuş, şimdi onu öğrendik. 'Performansı çok iyi, 69 yaşında, şöyle yürüdü, böyle yürüdü' diyorlar. Siyasette performansı halk ölçer. Verdikleri oylarla vatandaş bunu ölçer, hakem vatandaştır. Kazandığınız seçime göre başarı ölçülür. Şimdi düşünün, Sayın Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP, altı seçime girmiş, 2 halk oylaması, 2 milletvekili seçimi, bir Cumhurbaşkanı seçimi, bir de mahalli idareler seçimi. Altısını da kaybetmiş. Altı seçime girip, altısını da kaybedip nasıl başarılı olunur anlamıyorum. Lider olmak için de başarılı olmak lazım. Lider olmuş olsa millet onu ödüllendirir ama bakıyorsunuz, yok. Şimdi liderliğin kıstası değişti CHP’ye göre hatta FETÖ’ye göre, PKK'ya göre, bunları destekleyenlere göre... Yani belli bir amaçla belli bir yerden belli bir yere yürüdüğünüz zaman siz lider oluyorsunuz. Onun için lider olmak isteyenlerin işi kolaylaştı artık. Lider olmak kolay. Yürüdünüz mü iş tamam."