MedyaFaresi MedyaFaresi

Kılıçdaroğlu'nun zaferini hangi gazete hangi başlıklarla gördü?

Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP kurultayında partinin 7'nci Genel Başkanı olması manşetlere taşındı. İşte bugünkü manşetler

Eklenme: 23 Mayıs 2010 09:33 - Güncelleme: 27 Mart 2016 19:26

HÜRRİYET

Büyük birleşme

Olağan Kurultay küskün, eski, yeni her kesimden CHP'liyi bir araya getirdi. Kemal Kılıçdaroğlu, 1189 delegenin oyunu alarak CHP'nin 7'nci Genel Başkanı oldu.

MİLLİYET

Hızlı başladı heyecan yarattı

CHP kurultayında geçerli 1189 oyun tamamını alarak rekor kırdı. Hükümet ile Erdoğan'ı çok ağır bir dille eleştirdi. Ve Türk siyasetinde yeni dönemin başlama vuruşunu yaptı.

VATAN

"Halkçı Kemal" dönemi

Kemal Kılıçdaroğlu, tüm delegelerin oyuyla genel başkan seçilirken, "CHP'yi yeniden halkın partisi" yapmayı vaadetti. Ecevit'in kasketi ve "halkçı" sloganı Kılıçdaroğlu'na geçti.

RADİKAL

"Çok çalışacağız"

"Başbakan Kemal" slogaları eşliğinde seçilen Kılıçdaroğlu, "Uzun yürüyüşü başlattık. Çok çalışacağız. Değişim ve devrimi sonuna kadar götüreceğiz" dedi.

CUMHURİYET

'İktidara koşuyoruz'

Kemal Kılıçdaroğlu 33. olağan kurultayda CHP'yi kenetledi. 1249 delegeden 1246'sının imzasıyla tek aday gösterilen Kılıçdaroğlu, geçerli oyların tamamını alarak 1189 oyla CHP'nin genel başkanı oldu. Kılıçdaroğlu seçilmesinin ardından yaptığı ilk konuşmada "Çok ağır bir görevi üstlendiğimin farkındayım. Mustafa Kemal'in, İnönü'nün, Ecevit'in, Baykal'ın koltuğuna oturacağım. Siyasi çalışmaları tüm yurda yayacağız. İktidar koşusu başlatıyoruz" dedi.

AKŞAM

2. Cumhuriyet Halk Partisi

Ve CHP'de Deniz Baykal dönemi kapandı. 33. Olağan Kurultay'a tek aday olarak giren Kemal Kılıçdaroğlu, 1250 oyun 1189'unu alarak partinin 7'nci genel başkanı seçildi. CHP'lilerin hınca hınç doldurduğu salonda izdiham yaşandı. Coşkulu tribünler "Başbakan Kemal" sloganlarıyla inledi.

SÖZCÜ

Recep Bey' artık rahat uyku yok

Gandi ilk konuşmasıyla göz doldurdu... Dişli bir rakip olduğunu iktidara gösterdi.

HABERTÜRK

Coşkulu kurultay

Deniz Baykal'dan boşalan CHP Genel Başkanlığı'na dün yapılan tarihi kurultayda seçilen Kılıçdaroğlu 4 vaatte bulundu: Yetkili mahkemeler kalkacak, yoksula yardım için aile sigortası olacak, yüzde 10 barajı düşecek, hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek.

SABAH

İşlem tamam

Kemal Kılıçdaroğlu, kurultayda 1189 oyun tamamını alarak genel başkanlığa seçildi ve CHP'de yeni dönem başladı.

POSTA

Vatandaş Kemal Recep Bey'e karşı

"Sıradan vatandaş gibi yaşayacağım" diyerek CHP liderliğine aday olan Kemal Kılıçdaroğlu geçerli 1189 oyun tamamını alarak dün CHP'nin 7'nci genel başkanı oldu.

BİRGÜN

Değişim kurultayına 'küskünler' akını

Parti ile ilişkilerini askıya almış CHP'lilerin de geldiği kurultayda, genel başkanlığa seçilen Kılıçdaroğlu, 'iktidara yürüyoruz' diyerek değişim sinyalleri verdi.

TERCÜMAN

Kılıçdaroğlu 1189 oyla Genel Başkan

Yüzde 40 oy alarak iktidara geleceklerini iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu yolsuzluğa, yoksulluğa ve korku imparatorluğuna son vereceklerini söyledi.

YENİ ŞAFAK

CHP'nin Önderi Kemal

CHP'nin 33. Olağan Kurultayı'na Genel Sekreter Önder Sav damga vurdu. Blok liste kararıyla kendisine yakın olanları Parti Meclisi'ne sokmak için ilk hamleyi yapan Sav, genel sekreterin yetkilerini tırpanlayan tüzük değişikliğini de erteleyerek konumunu iyice güçlendirdi.

ZAMAN


CHP'de genel başkan değişti, söylem aynı

CHP kurultayına tek aday olarak giren Kemal Kılıçdaroğlu, Baykal'ın ardından 7. genel başkan oldu. Ancak verdiği mesajlar, beklentilerin aksine büyük değişiklikler içermedi. Ergenekon'a destek veren Kılıçdaroğlu, özel yetkili mahkemeleri kaldıracaklarını söyledi. Referanduma karşı çıkarken, demokratikleşmeye bir cümle ile değindi. Laiklik mesajlarının yerini ise ekonomi aldı.