MedyaFaresi MedyaFaresi

Kılıçdaroğlu'nun Bilinmeyen Hobileri Ortaya Çıktı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun en son 7 Haziran 2021 Pazartesi günü yine evinden seslendiği videoda arkasında eski bir pikabın yer alması dikkat çekti.

Eklenme: 10 Haziran 2021 17:43 - Güncelleme: 10 Haziran 2021 17:47

Z kuşağı pikabı pek bilmiyor olabilir. Türk Dil Kurumu'na (TDK) göre pikap, elektrikle veya pille çalışan, plak dinlemekte kullanılan araç.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun tablolara, kitaplara merakı olduğu biliniyordu. Independent Türkçe'ye bilgi veren Kılıçdaroğlu'na yakın bir ismin iddiasına göre Kılıçdaroğlu aynı zamanda bir pikap meraklısı.

Aynı ismin verdiği bilgiye göre Kılıçdaroğlu, birden fazla pikap sahibi.

Mahsuni Şerif ile Sabahat Akkiraz da Kılıçdaroğlu'nun sevdiği sanatçılardan / Fotoğraf: Dailymotion

Mahsuni Şerif, Sabahat Akkiraz, Arif Sağ ve Onur Akın favori isimleri arasında

Kılıçdaroğlu'nun pikap merakı onun halk ve sanat müziğine duyduğu ilginin bir sonucu.

İyi bir türkü sever olduğu bilinen ve birçok sanatçıyı dinleyen Kılıçdaroğlu'nun sıkı bir Mahsuni Şerif hayranı olduğu biliniyor.

Kılıçdaroğlu'nun sevdiği sanatçılar arasında Sabahat Akkiraz, Arif Sağ ve Onur Akın da var. Kılıçdaroğlu, sevdiği sanatçıların müziklerini plaklarını pikaptan dinlemekten hoşlanıyor.

Kılıçdaroğlu'nun az bilinen pul merakı
Gazeteci Erdal Emre'nin yazdığı "Öteki Kemal" adlı kitabında Kılıçdaroğlu, hobilerine dair bilgiler yer almıştı. Bu kitapta Kılıçdaroğlu, sorulara cevap vermiş ve daha çok halk müziğini sevdiğini doğrulamıştı.

Resim tablosu ve eski kitap toplama merakı da bilinen Kılıçdaroğlu, Emre'nin kitabında bir dönem pul biriktirdiğini de söylemiş ve "Damgalı pullar... Zengin değil ama yine de pul merakı var" diye bilgi vermişti.