MedyaFaresi MedyaFaresi

Kılıçdaroğlu’ndan Sözcü kararına sert tepki: Siyasi otoritenin talimatı ile verilmiş karardır

Sözcü'nün yönetici ve yazarlarına verilen cezaları değerlendiren Kılıçdaroğlu "Bu beyazı siyah gösterme kararıdır.Bu kadar açık.Siyasi otoritenin talimatı ile verilmiş karardır.Sözcü gazetesinin Türkiye'yi aydınlatmasına doğruları söylemesine tahammül edemiyorlar.Baskı kuruyorlar." dedi

Eklenme: 27 Aralık 2019 11:53 - Güncelleme: 27 Aralık 2019 12:03

Sözcü'ye attığı manşetler ve yazıları yüzünden açılan davada karar duruşması yapıldı.

Gazetenin sahibi Burak Akbay’ın dosyası ayrılırken Sözcü‘nün yönetici ve yazarlarına, cezalar verildi.

Kararı şaşkınlıkla karşılayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu karara tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

*FETÖ ile mücadele ediyorlar. Bu beyazı siyah gösterme kararıdır. Bu kadar açık. Siyasi otoritenin talimatı ile verilmiş karardır. Sözcü gazetesinin Türkiye’yi aydınlatmasına, doğruları söylemesine tahammül edemiyorlar. Baskı kuruyorlar.

Sözcü gazetesi davasında karar açıklandı!

*Ama ne yaparlarsa yapsınlar bu gazeteciler geçmişlerine bakıldığında işlerinden kovuldular, görevlerinden uzaklaştırıldılar ama ne olursa olsun yollarına ve mücadelelerine devam ettiler. Aynı mücadeleyi aynı kararlığı yine sürdürecekler.

*Beni üzen şudur; Türkiye cumhuriyeti devletinde adaletin olmadığını, demokrasinin olmadığını bu kararla biz bütün dünyaya duyurmuş olduk. Beni üzen bu. Hangi ülke diyecek ki bu karar doğrudur. Hangi vicdan hangi adalet kurumu diyecek ki bu karar doğrudur.

İşte o video...