MedyaFaresi MedyaFaresi

Kılıçdaroğlu'ndan Rasim Ozan Kütahyalı'ya sert tepki!

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Rasim Ozan Kütahyalı'nın Boşnaklar hakkında sarf ettiği skandal sözlerine sert tepki gösterirken ünlü yorumcuya Atatürk’ün bir sözüyle cevap verdi.

Eklenme: 21 Kasım 2017 16:23 - Güncelleme: 21 Kasım 2017 16:35

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Beyaz TV'deki programda Boşnaklar için kullandığı skandal sözlere sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Geçenlerde birisi gerçekten de göçmenler için çok ağır ifadeler kullandı. Yine yandaş bir televizyon kanalında ağır bir ifade kullandı. Bütün göçmenleri derinden yaraladı bu. Bir bildiri yayınladılar. Ben buradan ister Türkiye’de olsun, ister Bosna’da olsun Arnavutluk’ta olsun Yunanistan’da olsun Bulgaristan’da olsun. Bütün göçmen kardeşlerime ve oradaki bütün soydaşlarımıza buradan CHP grubundan selam, sevgi ve dostluklarımızı gönderiyoruz." dedi.

RASİM OZAN KÜTAHYALI'YA SERT TEPKİ

Geçenlerde birisi gerçekten de göçmenler için çok ağır ifadeler kullandı. Yine yandaş bir televizyon kanalında ağır bir ifade kullandı. Bütün göçmenleri derinden yaraladı bu. Bir bildiri yayınladılar. Ben buradan ister Türkiye’de olsun, ister Bosna’da olsun Arnavutluk’ta olsun Yunanistan’da olsun Bulgaristan’da olsun. Bütün göçmen kardeşlerime ve oradaki bütün soydaşlarımıza buradan CHP grubundan selam, sevgi ve dostluklarımızı gönderiyoruz. “Sizin yanınızdayız” diyoruz sonuna kadar. Ve onlara Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözüyle seslenmek istiyorum. 17 Ocak 1931’de “Muhacir diye küçümsenenler, tarihin yazdığı savaşlarda en geriye kalanlar, yani "Düşmanla sonuna kadar dövüşenler", çekilen ordunun ricat hatlarını sağlamak için kendilerini feda edenler ve düşman karşısında kaçmak, çekilmek nedir bilmeyenlerdir. Muhacirler kaybedilmiş ülkelerimizin milli hatıralarıdır” diyor. Buradan o kardeşlerime CHP grubundan dostluğumuzu gönderiyoruz.

İşte Kılıçdaroğlunun o sözleri: