MedyaFaresi MedyaFaresi

Kılıçdaroğlu’ndan Avrupa çıkarması!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında Kurban Bayramı’nı Avrupa’da geçirecek.

Eklenme: 22 Eylül 2015 13:27 - Güncelleme: 27 Mart 2016 23:36

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; 1 Kasım seçimlerinin yurt dışı ayağı için Avrupa turuna çıkıyor. 6 ülkeye gidecek olan CHP liderinin 10 şehri ziyaret edeceği ve Brüksel’de Avrupa Birliğini’nin önde gelen isimleri ile de görüşeceği açıklandı.

DETAYLARI BİNGÖL AÇIKLADI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 23- 27 Eylül tarihleri arasında gerçekleştireceği Avrupa Turu’nun detaylarını açıkladı. İsviçre’den başlayacak turun Avusturya’nın başkenti Viyana’da sona ermesi bekleniyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım Genel Seçimleri kampanyası kapsamında, Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarıyla buluşacak. Kurban Bayramı’nı da orada kutlayacak olan Kılıçdaroğlu’nun 23 Eylül’de İsviçre’nin Bern kentinden başlayacak Avrupa turu, 27 Eylül’de Avusturya’nın başkenti Viyana’daki programla sona erecek.

GÜNDEMDE MÜLTECİ SORUNU DA VAR

Kılıçdaroğlu, 23- 27 Eylül tarihleri arasındaki ziyaretleri kapsamında gündemde mülteciler sorunu ile Türkiye-AB ilişkileri olacak. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, çoğunluğunu Suriyelilerin oluşturduğu mültecilerin yaşadığı trajedinin, Türkiye- AB ülkeleri arasında geliştirilecek ortak stratejiyle sona erdirilmesinin, insani bir zorunluluk olduğunu AB siyasetinin önemli isimlerine aktaracak. Kılıçdaroğlu, Suriye’de yaşanan iç savaşın sona erdirilmesinde AB’nin üstlenebileceği role ilişkin de önerilerde bulunacak. Bu kapsamda Kılıçdaroğlu, Strasburg’da, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjørn Jagland ve Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Nils Muižnieks ile ayrı ayrı görüşecek.

Kılıçdaroğlu’nun Avrupa turu programı Viyana’da gerçekleşecek vatandaş buluşmasıyla sona erecek. 

Sözcü