MedyaFaresi MedyaFaresi

Kılıçdaroğlu türbanda geri adım attı! Öyle demek istememiş!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tüm öğrencilerin üniversiteye girişiyle ilgili 'Kızlar üniversiteye türbanla girecek, demedim\" dedi.

Eklenme: 01 Temmuz 2010 17:43 - Güncelleme: 06 Mart 2016 16:18
Kılıçdaroğlu açıklamasında, "Bugünkü Radikal Gazetesi'nin manşetinde, 'CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu kızlar üniversiteye türbanla gidecek' diye bir haber yayınlandı. Gazetenin birinci ve 12. sayfasında ayrıntılı olarak yer alan sorular ve bu sorulara verilen yanıtlardan da açıkça görüleceği gibi tarafımdan 'Kızlar üniversiteye türbanla gidecek' ifadesi kullanılmamıştır." dedi.

Yök Başkanı: Hayırlı olsun

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, (başörtülüler dahil) tüm öğrencilerin üniversitelerde okuyabileceği" yönündeki açıklamasıyla ilgili olarak, "Hayırlı olsun, güzel bir öneri" dedi.

YÖK Genel Kurulu, Özcan başkanlığında YÖK'te toplandı. Toplantıya öğle yemeği arası verildiği sırada Özcan, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun bugün bir gazetede yer alan ve "Başörtülüler üniversiteye gidebilecek mi?" sorusuna verdiği "Herkesin okumasına olanak sağlayacağız" yanıtını değerlendirmesinin istenmesi üzerine Özcan, "Hayırlı olsun, güzel bir öneri" karşılığını verdi.

Özcan, "SBS'nin iki aşamasının kaldırılması yükseköğretim sistemini nasıl etkiler?" sorusunu "Olumlu etkiler" diye yanıtladı.

Kılıçdaroğlu Radikal Gazetesi'ne verdiği mülakatta başörtüsü sorunu ile ilgili olarak toplumsal desteği sağlayacaklarını, herkesin okumasına olanak sağlayacaklarını söyleyerek, "Kimsenin endişesi olmasın. Biz bu sorunu çözeceğiz" demişti.

Vatan