MedyaFaresi MedyaFaresi

Kılıçdaroğlu: Kumpasın içinde medya ve siyaset dünyasından isimler var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beştepe'de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü iddialarına verdiği yanıtta "CHP içinde çete var" diyen Muharrem İnce’ye tepki gösterdi.

Eklenme: 26 Kasım 2019 08:36 - Güncelleme: 26 Kasım 2019 08:40

 Kılıçdaroğlu, “CHP, Kuvayı Milliye kadrolarının kurduğu bir partidir. Çete aranacaksa, saraya ve çevresine bakılabilir” dedi.

Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuşan Kılıçdaroğlu, “Bütün CHP'lilere açık ve net çağrımdır” diyerek partilileri dikkatli olmaya davet etti. Saygı Öztürk haberinde, Kılıçdaroğlu'nun, partisine yönelik kumpasın içinde medya ve siyaset dünyasından isimler olduğunu öne sürdüğü, ancak bunların kimler olduğunu açıklamadığını söyledi. Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun bugün partisinin TBMM grup toplantısında da, İnce'ye cevap vereceği öğrenildi.
 
CHP'nin sorunların çözümünde umut olan tek parti olarak öne çıktığını, iktidara yürüyüşünü içine sindiremeyen saray çevresi tarafından CHP'ye kumpas kurulduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Kumpasları birlik, beraberlik ve bütünlük içinde boşa çıkaracağız"

"Bunu aylardır ifade ediyorum. 'Saraya  gitti-gitmedi' tartışması da bu kumpaslardan birisidir. Son örneği, bu kumpastır, özetle. Ancak biz, inandığımız yolda bütün kumpasları aşarak yürümeye devam edeceğiz. Bu kumpasların tamamını birlik, beraberlik ve bütünlük içinde boşa çıkaracağız. Bu noktada partinin bütünlüğü, birlik ve beraberliği çok önemlidir. Bütün CHP'liler bu konuda gerçekten de kıvançla ifade etmek isterim ki son derece değerli bir birlik ve bütünlük örneği sergilemişlerdir, sergiliyor.

"Hiç kimsenin sarayın tuzağına düşme lüksü yoktur"

Hiç kimsenin sarayın tuzağına düşme lüksü yoktur. Bizim derdimiz işsize iş bulmaktır. Çiftçinin kazanmasını, esnafın siftah yapmasını sağlamaktır. Atama bekleyen yüz binlerce öğretmen var. Bunların sorunlarına çözüm üretmektir. Sanayici önünü göremiyor.  Bizim hedefimiz sanayicimizin önünü görmesini sağlayacak planlı-programlı bir ekonomiyi yaratmaktır. Vaadimiz budur."