MedyaFaresi MedyaFaresi

Kılıçdaroğlu İstanbul Emniyet Müdürlüğünde: Polise sıkılan her kurşun millete sıkılmıştır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beşiktaş’ta 37’si polis 44 vatandaşın şehit olduğu hain saldırının gerçekleşti noktayı ziyaret etti.

Eklenme: 14 Aralık 2016 17:13 - Güncelleme: 14 Aralık 2016 17:15

Kılıçdaroğlu burada yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

Polise sıkılan her kurşun millete sıkılmış demektir. Polise yönelik her eylem millete yapılmış demektir. Çünkü polis bu milletin vicdanıdır.

Hepimiz terör kimden gelirse gelsin dik duracağız. Güvenlik güçlerimizin arkasında duracağız. Onlara moral vereceğiz.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ne dersek diyelim ateş düştüğü yeri yakıyor.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ

Kılıçdaroğlu bugün İstanbul'daki terör saldırısı nedeniyle İstanbul Emniyet Müdürlüğünü de ziyaret etti.  

Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve beraberindekileri, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan karşıladı. Kılıçdaroğlu'nun ziyareti yaklaşık yarım saat sürdü. Ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, taziye ziyaretine geldiğini belirterek, başsağlığı dilediğini söyledi. Vatansever polislerin gece gündüz, 24 saat çalıştığını, emek harcadığını belirten Kılıçdaroğlu, "Bizi koruyorlar, evimizde rahat uyuyalım, sokaklarda, caddelerde rahat gezelim diye onlar fedakarca çalışıyorlar. Onlara başsağlığı dilemek hepimizin görevi. Acılarını paylaştığımızı ifade ettim, başsağlığı dileklerimi ilettim. Tekrar buradan bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz. İnşallah bir daha bu tür olaylar Türkiye'nin gündemine gelmez." diye konuştu.               

Başsavcıdan taziye ziyareti               

Öte yandan İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, İstanbul Adalet Komisyonu Başkanı Ayhan Ayan ve beraberindeki heyet de Mustafa Çalışkan'a taziye ziyaretinde bulundu.