MedyaFaresi MedyaFaresi

Kılıçdaroğlu: Bu millet seni gönderecek, artık bıktı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında RTÜK'ün Halk TV ve Tele 1'e verdiği cezaya tepki gösterdi.

Eklenme: 07 Temmuz 2020 13:58 - Güncelleme: 07 Temmuz 2020 14:01

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında RTÜK'ün Halk TV ve Tele 1'e verdiği cezaya tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu'nun Halk TV ve Tele 1'e verilen cezalara tepki gösterdiği konuşması şöyle:

" Vatandaş doğruları öğrenmesin, farklı görüşleri öğrenmesin, hükümeti eleştirmesin istiyorlar. Alkışlasalar Halk TV'nin sahipleri de çalışanları da para içinde yüzerlerdi. Onlar en zor koşullarda namusları ile çalışıyorlar, millet için çalışıyorlar.

RTÜK ceza veriyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük cezası. Bir sorun mu var? Var, hemen televizyonu kapat. Birisi konuştu mu hemen hedef gösterin, hapse atın. Geldiğimiz süreç budur.

Sanıyorlar ki biz baskı kurarsak millet gerçekleri görmez. Ne kadar baskı kurarsan kur arkadaş sen gidicisin. Bu millet seni gönderecek, artık bıktı.

Tutuklu gazeteciler

Niye içerideler bu kişiler? Mahkeme kararlarına rağmen içerdeler. AİHM kararlarına rağmen haksız yere içerideler. Geciktirin duruşmaları diyor. Tutuklayacaksınız tecritte tutacaksınız bunları diyorlar. Ama bu milletin de bir vicdanı var.

BİK, kalemini satmayan gazetelere en ağır cezaları veriyor. Neden gerçekleri söylüyorsun, neden işsizlik var diyorsun? Bunları söyleme, bütün dünya çökerken Türkiye'nin yıldızı yükseliyor diye yaz diyor. BİK, besleme basına kaynak aktaran bir kuruma dönmüştür.