MedyaFaresi MedyaFaresi

Kılıçdaroğlu’ndan Nurcuların gazetesine övgüler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Nurcuların yayın organı Yeni Asya gazetesinin 51. yılı nedeniyle kutlama mesajı gönderdi.

Eklenme: 21 Şubat 2020 21:11 - Güncelleme: 21 Şubat 2020 21:18

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Nurcuların yayın organı Yeni Asya gazetesinin 51. yılı nedeniyle kutlama mesajı gönderdi.

Yeni Asya gazetesinin 51. yılını kutlayan siyasiler arasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir de yer aldı.

Kılıçdaroğlu’nun gazetede yayımlanan 51. yıl mesajı şöyle:

“Yeni Asya Gazetesi, 51 yıllık yayın çizgisi ve okur kitlesi birlikte değerlendirildiğinde, ülkemizin demokrasi mücadelesine önemli katkılarda bulunmuş bir basın kuruluşu olarak varlığını sürdürüyor. Fikir ve ifade özgürlüğü ile din ve vicdan özgürlüğünün kısıtlandığı günümüz Türkiye’sinde, Yeni Asya’nın bu kısıtlamaları aşma konusunda gösterdiği direngen ve kararlı duruşunu takdirle izliyorum.

Bu bağlamda, Yeni Asya’nın sözcülüğünü üstlendiği siyasal/toplumsal yapılar ile aramızdaki mesafeyi ortadan kaldıran unsur şüphesiz ‘Demokrasi’ konusundaki hassasiyetlerimizdir. Türkiye’nin temel problemlerinin çözümüne yönelik farklı çözüm önerilerimiz olsa da, sorunların neler olduğuna yönelik tesbitlerimizle birlikte düşünüldüğünde, hepimizin yegâne hedefi ülke demokrasimizin eksiksiz bir şekilde kökleşmesidir. Dolayısıyla, Yeni Asya’ya baktığımda da cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırma mücadelemizde gücü ölçüsünde verdiği katkıyı görüyorum. Bu duygularla Yeni Asya’ya yayın hayatında başarılar diliyor, Yeni Asya ailesine ve camiasına demokrasi mücadelemize verdikleri katkılar nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum.”

CHP HATAY MİLLETVEKİLİ İSMET TOKDEMİR: TAVRINI TAKDİRLE KARŞILIYORUM

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir ise mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Yeni Asya Gazetesi’nin 51 yıldır yılmadan, taviz vermeden demokrasi, hak ve hürriyetler konusunda yaptığı mücadelesini tebrik ediyorum. Yeni Asya camiasının, geçtiğimiz yarım yüzyılı aşkın sürede engelleme ve baskılara rağmen boyun eğmeyen tavrını takdirle karşılıyorum. Yeni Asya’ya yayın hayatında başarılar diliyorum. Çalışanlarına ve okuyucularına teşekkürlerimizi sunuyorum…”

İşte o Gazete: