MedyaFaresi MedyaFaresi

Katarlı beIN Sports havlu mu attı? Bu şartlarda yayın olmaz

Medyafaresi.com özel haber- Digiturk Spor İçeriklerinden Sorumlu Başkanı Saad Saleh Al-Hudaifi TFF'nin küme düşmeyi kaldırmasının ardından jet hızıyla açıklama yaptı. Katarlı Grubun yöneticisi Süper Lig'deki takım sayısının 18'den 21'e çıkarılmasının maliyetlerini artıracağını söyledi.

Eklenme: 29 Temmuz 2020 19:18 - Güncelleme: 29 Temmuz 2020 19:33

Türkiye'deki maçların naklen yayın hakkını elinde bulunduran Katarlı Bein Sports grubunun, üst düzey yöneticisi Saad Saleh Al-Hudaifi canlı yayında TFF'nin küme düşmeyi kaldıran kararına tepki gösterdi. Katarlı yönetici "Bu şartlarda yayın yapamayız" dedi. 

Digiturk Spor İçeriklerinden Sorumlu Grup Başkanı Al-Hudaifi'nin açıklamaları şöyle:

"Bu talep bizden gelmedi, biz küme düşmenin kaldırılmasına karşıyız. Ligi böyle yayınlamak kolay değil. Biz kulüplerin, federasyonun ortağıyız. Türkiye ligini 108 ülkede tanıtıyoruz. Bu karar benim için büyük sürpriz oldu.

TFF ile 4 kez toplandık, kimse bize bundan bahsetmedi. Sezon boyunca bir kulübün kaç maç yapacağını bilmiyoruz. Bu bizim tüm maliyetlerimizi etkileyecek. Prodüksiyon maliyetlerimizi artıracak. Coğrafi durumu da konuşmamız lazım.

Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nde oynayacak takımlar için de bu çok kötü. 

Bu karar alınırken kimse bize sormadı.

Böyle karar bize danışılmadan nasıl alındı? 18'den 21'e çıkılması, yayıncıya sorulmayacak bir karar değil. Ligi bu şekilde yayınlamak mümkün değil.