Abone Ol

Karsu Dönmez, Bodrum'da caz ve rock rüzgarı estirdi

TÜRK asıllı Hollanda vatandaşı olan şarkıcı Karsu Dönmez, bayram tatilinin son gününde Bodrum 'da verdiği konserde seslendirdiği caz ve rock şarkılarıyla tatilcilere keyifli bir gece yaşattı.

Karsu Dönmez, Bodrum'da caz ve rock rüzgarı estirdi

Dünyanın en önemli sahnelerinden New York Carnegie Hall'da ve North SeaJazz Festivali'nde verdiği konserlerde ayakta alkışlanan Karsu Dönmez, Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'ndeki konserinde kendi bestelerinin yanı sıra 'Divane Aşık Gibi', 'Gesi Bağları', 'Neredesin Sen' gibi türküleri de seslendirdi. Konserine Türkçe ve yabancı rock şarkılarıyla devam eden genç şarkıcı, kendisini dinlemeye gelen yaklaşık 1500 kişiyi coşturdu. Karsu Dönmez'e zaman zaman hayranları da bulunduğu yerden eşlik etti. Dönmez, konserinde piyano da çalıp, bu konudaki hünerini de gösterdi. 7 yaşından beri piyano çaldığını belirten Kansu, Hollanda'da doğup büyüdüğü için bozuk Türkçesi ile yaptığı esprilerle de hayranlarını kahkaya boğdu.

Karsu Dönmez, Bodrum'da caz ve rock rüzgarı estirdi - Resim: 1

Mülteci çocukların dramının kendisini çok etkilediğini belirten Dönmez, "Bu nedenle Amsterdam Tren İstasyonu'na sık sık giderek, onlara yardımcı oluyorum. Mülteci çocuklar için Yunanistan'da bir okul açtım. Onlara Türkiye'de de Avrupa'da yardımcı olmayı sürdüreceğim" dedi. Dönmez, ardından da mülteci çocuklar için Yemen Türküsü'nü söyledi. İki saat sahnede kalan Dönmez, konserin sonunda uzun süre ayakta alkışlandı.
Karsu Dönmez, Bodrum'da caz ve rock rüzgarı estirdi - Resim: 2
Karsu Dönmez, Bodrum'da caz ve rock rüzgarı estirdi - Resim: 3
Karsu Dönmez, Bodrum'da caz ve rock rüzgarı estirdi - Resim: 4
Karsu Dönmez, Bodrum'da caz ve rock rüzgarı estirdi - Resim: 5
Karsu Dönmez, Bodrum'da caz ve rock rüzgarı estirdi - Resim: 6
Karsu Dönmez, Bodrum'da caz ve rock rüzgarı estirdi - Resim: 7