MedyaFaresi MedyaFaresi

Karısı, seni aldattım sen nasıl erkeksin deyince...

BURSA'da geçen 19 Ocak'ta bir kişiyi yaradıktan sonra aynı gün geldiği Eskişehir'de, boşanmak istediği eşi ile bir akrabasını öldürüp, kayınbiraderi ve kayınvaldesini yaralamaktan dün polis tarafından yakalanan Soytürk Çeledir, adliyeye sevk edildi. Çeledir, boşanmak istediği...

Eklenme: 03 Şubat 2015 13:47 - Güncelleme: 01 Nisan 2016 21:04

Otomobil alım satımı yapan Soytürk Çeledir (33), bir süre önce Eskişehir'de işlettiği kahvede çalıştıktan sonra Bursa'daki ailesinin yanına dönen Serkan T.'yi (19) Bursa'da bıçakla yaraladı. Aynı gün Eskişehir'e gelen Soytürk Çeledir, 8 yıllık eşi Çiğdem Çeledir'in (29) annesiyle birlikte kaldıkları Yenikent Mahallesi'ndeki evine gitti. Soytürk Çeledir çıkan tartışmada tabancayla ateş ederek eşi Çiğdem Çeledir'i, kayınbiraderi Muhammet Murat Çelik (18) ve kayınvalidesi Aynur Çelik'i (47) yaralayıp kaçtı.4 çocuk annesi Çiğdem Çeledir kaldırıldığı hastanede öldü.

Katil zanlısı Soytürk Çeledir aynı gece, uzaktan akrabası Birol İnce'yi (24) eskiden köy olan Turgutlar Mahallesi girişindeki mezarlık yanına götürdü. Çeledir, eşiyle ilişkisi olduğunu öne sürdüğü İnce'yi tabancayla başından 2, boynundan da 1 kurşunla vurarak öldürdü.
TABANCASIYLA YAKALANDI
Bir kaç kez otomobil değiştiren Soytürk Çeledir dün öğle saatlerinde Ertuğrulgazi Mahallesi'nde Asayiş Şubesi Cinayet, Gasp ve Kayıp Şahıslar Bürosu ekipleri tarafından olaylarda kullandığı 7.65 mm. çapındaki tabancasıyla yakalandı.
SERKAN'I BİROL YARALADI
Gözaltına alınan Soytürk Çeledir, aralarında alacak verecek meselesi olan Serkan T. ile konuşmak için Birol İnce'yle birlikte Bursa'ya gittiklerini, çıkan tartışmada Birol'un Serkan'ı bıçakla yaraladığını öne sürdü. 
'SENİ ALDATTIM, NASIL BİR ERKEKSİN?'
Daha sonra Eskişehir'e döndüklerini belirten Soytürk Çeledir, kendisinin bir süredir ayrı yaşadığı eşi Çiğdem Çeledir ile konuşmak için kayınvaldesinin Yenikent Mahallesi'ndeki evine gittiğini söyledi. Çeledir olayla ilgili olarak polislere şunları söyledi:
"Ben Çiğdem'den boşanmak istiyordum. Bir süredir ayrıydım. 4 çocuğum benim yanımda kalıyordu. Olay gecesi eşimle konuşmak için annesiyle birlikte kaldığı eve gittim. Akraba ziyaretinde olan eşimi bekledim ve geldiğinde onunla boşanma konusunda tartıştık. Ben boşanmak istiyordum ancak o bana boşanmayacağını, beni uğraştıracağını, çocukları da benden alıp bir daha göstermeyeceğini söyledi. Tartışma sırasında bana 'Seni aldattım, nasıl bir erkeksin?' deyince kendimden geçtim ve tabancayla ona ateş ettim. Araya giren kayınbiraderim ve kayınvaldeme de ateş edip evden dışarı çıktım."
BİROL'U EŞİMLE İLİŞKİSİ OLDUĞU İÇİN ÖLDÜRDÜM
Olayın ardından uzaktan akrabası olan Birol İnce ile buluşup onu otomobille Turgutlar Mahallesi'ndeki mezarlık yanına götürdüğünü söyleyen Soytürk Çeledir, "Birol'u eşimle ilişkisi olduğu için öldürdüm" dedi.
YAKALANMASAYDI GÜRCİSTAN'A KAÇACAKTI
Emniyet Müdürlüğü Asayiş şubesi yetkilileri Soytürk Çeledir'i yakalamak için 4 özel ekip oluşturduklarını, 19 Ocak'tan bu yana 30 evde arama yaptıkları ve 13 otomobili incelediklerin söyledi. Yetkililer, Çeledir'in Gürcistan'a kaçmayı planlarken yakalandığını belirtti. Soytürk Çeledir, yapılan sorgulamasının ardından adliyeye sevk edildi