MedyaFaresi MedyaFaresi

Kargonuz var cinayeti: Masaj yaptırdığı kadınla, karısına tuzak kurmuş

İddiaya göre, Ali C., masaj salonunda kendisine masaj yapan kadına, kız kardeşi olarak tanıttığı eşi Aynur C.’yi arattırdı. Masör kadının "Kargonuz var, gelip teslim alabilirsiniz" sözleri üzerine kargo şubesine giden Aynur C. kocası tarafından öldürüldü..

Eklenme: 06 Haziran 2019 12:35 - Güncelleme: 06 Haziran 2019 12:48

BURSA'da kendisine boşanma davası açan eşi Aynur C.’i (46), kargo şubesinde tuzak kurarak öldüren Ali C. (51) hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame, mahkemece kabul edildi. İddianamede, Ali C.'in, masaj salonunda kendisine masaj yapan kadına, kız kardeşi olarak tanıttığı eşi Aynur C.’i arattığı belirtildi. Masör kadının "Kargonuz var, gelip teslim alabilirsiniz" sözleri üzerine bir gün sonra kargo şubesine giden Aynur C.’in, burada eşi tarafından öldürüldüğü kaydedildi.

Olay, Ocak ayında Osmangazi ilçesi Demirtaş Mahallesi'nde meydana geldi. Ali C., kendisine boşanma davası açan yaklaşık bir yıldır ayrı yaşadığı eşi Aynur C.'e tuzak kurdu. Adına kargo geldiğine dair haber verilen kadın, yakındaki Demirtaş Kargo Şubesi'ne gitti.

Ancak Aynur C., buradaki çalışanlardan adına kargo gelmediğini öğrendi. Bu sırada içeri giren Ali C., Aynur C.'e tabancayla ateş etti. Vücuduna isabet eden kurşunlarla yere yığılan Aynur C., olay yerinde yaşamını yitirdi.

Kaçan Ali C., Samsun Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, ailesinin evine giderken yolda uygulama yapan polis ekiplerince yakalandı. Bursa’ya getirilen Ali C., ilk ifadesinde, "Yaklaşık 1 yıldır ayrı yaşıyoruz. Boşanmak da istemedik. Ben barışmak istedim. O buna hep karşı çıktı.

Olaydan 2 gün önce barışmak için aradım. Bana 'herkes kendi yoluna gitsin' dedi. Ben de bu durum üzerine öldürmeye karar verdim. Bu tuzağı planladım" dedi. C., sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece 'Yakın akrabayı öldürmek' suçundan tutuklandı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBETLE YAGILANACAK

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma sonunda Ali C. hakkında iddianame hazırlandı. 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, Ali C. hakkında ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

EŞİNİ, KARDEŞİ OLARAK TANITIP, ARATTI

İddianamede, Ali C.'in olaydan bir gün önce masaj salonuna giderek masaj yaptırdığı, kendisine masaj yapan kadına da yeni aldığı sim kart üzerinden kardeşi olarak bahsettiği eşini arattığı ifade edildi. C.'in, masör kadına, kız kardeşinin aramalarına cevap vermediğini söylediği kaydedildi.

İddianameye göre masör kadın Aynur C.'i arayıp, "Demirtaş Kargo Şubesi'nde adınıza kargonuz var, gelip teslim alabilirsiniz" dedi. Şüphelenen Aynur C., eşinin kendine tuzak kurduğunu düşünerek bunu arkadaşlarıyla paylaştı. Arkadaşlarının da kargoyu alması gerektiğini söylemesi üzerine Aynur C., bir gün sonra kargo şubesine gitti. 

Adına kargo olmadığını öğrenen Aynur C., kendisini arayan numarayı aradı. Ali C., eşi Aynur C.'in aradığını gördü. Telefonu açmayan Ali C., eşinin kargo şubesine gittiğini düşünüp, firmaya gitti. İçeri giren C., burada konuşma isteğini geri çeviren eşi Aynur C.'i 4 el ateş ederek öldürdü.

Savcı iddianamede ayrıca Ali C.'in, "Samsun’dan 8 yıl önce Bursa’ya geldik. 30 yıllık evliyiz. Burada emekli oldum ama bir mermer ocağında aşçı olarak çalışmaya devam ediyordum. Yaklaşık 2 sene önce eşim bana soğuk davranmaya başladı. Aynı evin içinde benle konuşmuyordu. Daha sonra boşanma davası açtı.

Ben kendisiyle görüşmek istiyordum ama kesinlikle kabul etmiyordu. Ben eşimi darp etmedim, tehdit etmedim. Eşim benden sürekli kaçıyordu. Olaydan iki gün önce masaj salonuna gittim. Buradaki bayana telefonumdan arattırdım. Amacım eşimle konuşmak ve barışmaktı. Olay günü de bana zarar verirler diye korkup evden silahı aldım ve kargoya öyle gittim.

O da bana 'Ben yuvamı kurdum, sen de kendi yuvanı kur' dedi. Şeker hastası olduğumdan kendimi kaybetmişim. Nasıl ve kaç el ateş ettim, hatırlamıyorum" sözlerine yer verdi.

Ali C.’in önümüzdeki günlerde yargılanmasına başlanacak.

dha