MedyaFaresi MedyaFaresi

Kardelen şehidini böyle uğurladı! İşte o hüzünlü veda!

Kardelen Elif, şehidin Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak öptü. Kızı Eylül ise babasının fotoğrafını öperek, fotoğrafa el salladı.

Eklenme: 23 Haziran 2010 16:11 - Güncelleme: 11 Nisan 2016 04:28

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Bölük için Tire İmam Hatip Camisi'nde askeri tören düzenlendi. Törene, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İzmir Valisi Cahit Kıraç, Manisa Valisi Celalettin Güvenç, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, şehidin akrabası da olan AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Çerçi, CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, şehit Bölük'ün babası Salih, annesi Kezban, eşi Elif, 2 yaşındaki kızı Eylül ve kardeşi Sinan Bölük ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İŞTE O ANLAR!

Tören alanında, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un gönderdiği taziye çiçekleri dikkat çekti.

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı cenaze töreninde, Milli Savunma Bakanı Gönül ile tokalaşmak isteyen AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Çerçi, meydana gelen protesto olayları nedeniyle bakanın korumaları tarafından "protestocu" vatandaş sanılarak engellendi. Çerçi, kendini tanıttıktan sonra Bakan Gönül'e ulaşarak tokalaşabildi.

Öğle namazının ardından düzenlenen törene katılan Bakan Gönül ve beraberindekiler, şehit Bölük'ün babası Salih, annesi Kezban, eşi Elif ve yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu.

Cenaze namazı sırasında Bakan Gönül'ün gözyaşlarına engel olamadığı görüldü.

Törene, yoğun sağanağa rağmen çok sayıda Tireli vatandaş, ellerindeki Türk bayraklarıyla katıldı. Sağlık ekipleri, herhangi bir olumsuz duruma karşı hazır bekletildi.

Şehit Uzman Çavuş Bölük'ün eşi Elif, babası Salih, annesi ve kardeşi Sinan Bölük, şehidin Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak öptü. Bölük'ün kızı Eylül ise babasının fotoğrafını öperek, fotoğrafa el salladı.

Kılınan cenaze namazının ardından, şehit Uzman Çavuş Bölük'ün naaşı, askerler tarafında alınarak, askeri araca konuldu.

Aracın geçişi esnasında, Çağlar Bölük'ün akrabaları, gözyaşlarına engel olamadı. Vatandaşlar ise alkışlarla "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganıyla hükümet aleyhtarı sloganlar attı.

Bakan Gönül, kortejin tümüne katılmayarak, bir süre sonra cenazeden ayrıldı.

Bölük'ün naaşı, Tire ilçesine bağlı Doyuranlı Köyü Mezarlığı'nda defnedildi.

Tire'deki ev ve iş yerlerine Türk bayrakları asıldığı görüldü.

İŞTE O ANLAR!

Vatan