MedyaFaresi MedyaFaresi

Türk turistlerin yeni gözdesi Küba

Siyasi sistemi ve kültürel özellikleriyle dünyada farklı bir ülke olarak değerlendirilen Küba, Türk turistlerin de yoğun ilgisini çekiyor.

Eklenme: 13 Aralık 2015 14:44 - Güncelleme: 27 Mart 2016 23:54

Fidel Castro'nun önderliğinde 1959 yılındaki devrimin ardından ülkeye uygulanan ambargolarla dünyadan izole olan Küba'ya son yıllarda gidenler, adeta zamanda yolculuk yaşıyor. UNESCO tarafından 1982 yılında İnsanlık Mirası olarak tanımlanan Eski Havana tarihi merkezi, 150 yılık yapıları, eski Amerikan arabaları ve müziğiyle dikkat çekiyor. 

Ailesinin diplomatik görevi sırasında Ankara'da yaşayan, ülkesine döndükten sonra Türk turistlere rehberlik yapmaya başlayan Fidel Abel Tapanes, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl 3 milyon turisti ağırlayan Küba'yı 6 bine yakın Türk vatandaşının ziyaret ettiğini belirtti.

Adaya gelen Türk turistlerin hemen hemen tümünü kendisinin gezdirdiğini dile getiren Tapanes, "Küba'ya gelen Türkler, Küba halkının samimiyetini, içtenliğini ve rahatlığını çok seviyor. Türk turistler, Havana'nın yanı sıra Vinales, Las Terrazas Soroa, Trinidad bölgeleriyle, Che'nin anıt müzesini ve mezarını gezmek istiyorlar" dedi.

En Çok Okunan Haberler