MedyaFaresi MedyaFaresi

Karamollaoğlu: Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın tahliyesinde geç bile kalındı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Mehmet Altan'a verilen tahliye kararını 'Geç kalınmış karar' olarak yorumladı.

Eklenme: 06 Kasım 2019 12:17 - Güncelleme: 06 Kasım 2019 12:22

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gazeteci Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın hakkındaki ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tarafından bozulmasının ardından verilen tahliye kararında geç kalındığını belirterek, "Olumlu karşılıyorum" dedi.

FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu, 'FETÖ'nün medya yapılanması soruşturması davasına ilişkin konuştu.

"Biraz geç kalmış gibi geliyor" diyen Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

"Ben şahsen her noktada fikirleri ile bağdaşmayabiliriz ama bu 3 kişide kendi fikirlerini çok rahat bir şekilde kamuoyuna duyuran şiddete de hiç taraftar olmadığım insanlar. Nazlı Hanım'ın tabii başka bir özelliği var. Biz Nazlı Hanım ile birlikte milletvekilliği yaptık.

Bizim partimizden milletvekili seçilmiştir. Onun için bu kadar gecikmiş olmasına rağmen serbest bırakılmaları güzel haber. Onlar da zaten epey bir zaman ceza çektiler. Ben kendilerine bundan sonraki ömürlerinde hayırlı huzurlu bir hayat temenni ediyorum. Biraz geç kalmış gibi geliyor bana ama tahliye olmalarını olumlu karşılıyorum."