MedyaFaresi MedyaFaresi

Karadenizli tır şoförü Mehmetçiğe Kato’da köfte ziyafeti verdi

Karadenizli tır şoförü, bu kez Kato Dağı’nda Mehmetçiklere Akçabaat köfte ziyafeti verdi.

Eklenme: 03 Eylül 2017 12:16 - Güncelleme: 03 Eylül 2017 12:30

Şırnak’ta Kato Dağı’na bayrak asarak gündeme gelen, ardından Tunceli-Pülümür karayolunda PKK tarafından kurşun atılan ve çatışmaya giren Karadenizli tır şoförü, bu kez Kato Dağı’nda Mehmetçiklere Akçabaat köfte ziyafeti verdi.
Kurban Bayramı vesilesiyle Kato Dağı’na giden ve burada operasyonda bulunan askerlerle bayramlaşan Abdullah Özer, yanında götürdüğü kilolarca Akçaabat köfteyi mangal yapıp kendi elleriyle askerlere ikram etti. Trabzonlu tır şoförü Abdullah Özer, bu kez Kato Dağı’nda Mehmetçiklere Akçabaat köfte ziyafeti verdi. Abdullah Özer, “Terör örgütünün inimiz dediği yeri Mehmetçiklerimiz temizledi. Şimdi biz burada mangal yapıyoruz” dedi.

Tır şoförü Abdullah Özer, Haziran ayında 2 bin 900 rakımlı Kato Dağı’nın zirvesine helikopter kazasında şehit olan 13 askerin fotoğrafının yer aldığı dev Türk bayrağı asmıştı. Özer, bu olayın ardından tatil için memleketi Gümüşhane’ye giderken Tunceli-Pülümür karayolunda terör örgütü tarafından kaçırılan ve cansız bedeni ırmak kenarında bulunan öğretmen Necmettin Yılmaz’ın büyük boy fotoğrafını asarken PKK’lılarla çatışmaya girmişti.
(İHA)