MedyaFaresi MedyaFaresi

"Kandil Dağında ne yapılacaksa, Türkiye'de de yapılsın!!!" MHP Lideri Bahçeli'den şok çıkış!!!

Devlet Bahçeli, Türkiye'nin Kuzey Irak'a operasyonundan sonuç alamayacağını savunan köşe yazarlarını PKK yandaşı ilan etti. İşte Bahçeli'nin sert açıklamaları.

Eklenme: 13 Ekim 2007 17:04 - Güncelleme: 23 Mart 2016 15:36
ANKARA - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin Kuzey Irak'a sınırötesi operasyonu ile ilgili konuşmaları değerlendirerek, "Son günlerde bazı yorumcular, bazı bilim adamları ve köşe yazarlarının sınır ötesi operasyona karşı çıktığı yorumları var. Bunlar aşama aşama Türkiyenin bölünmesini savunan PKK yandaşlarıdır"dedi.
Bahçeli, partisinin bayramlaşma töreninde son günlerde Kuzey Irak'a gerçekleşecek operasyon ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, TBMM'de temsil edilen siyasi partilyerde büyük bir sorumluluk olduğunu hatırlatarak 'Terörle mücadele olmak üzere anlatmakta başarılı olamadığımız faaliyetlerin yapılmasında üzetirimize düşen görevi yerine getirmeliyiz. Bayram sonrası Türkiyenin gündemine sınır ötesi tezkeresi geliyor. Sayın Erdoğan'ın kararlı olduğunu gözlemliyoruz ve bu kararlılığın sayram sonrasıda devam etmesi gerekiyor' şeklinde konuştu.
Sınır ötesi operasyonu hakında sonuç alınamayacağı yorumu yapıldığını hatırlatan Bahçeli şöyle konuştu; "Son günlerde televizyon kanallarında bazı yorumcuların, bazı bilim adamlarını ve bazı köşe yazarlarının sınır ötesi operasyonuna karşı çıktığı yourmuları yapılıyor. Bunların niyetleri bellidir. Türkiyenin aşama aşama bölünmesini isteyen örtülü PKK yandaşlarıdır. Sınır Ötesi operasyonu gerekli yetki TBMM'de alınmalıdır ve PKK'nın kökü kazınmalıdır. Bu yorumları yapanların PKK paralelinde olduğuna dair şüphe ediyoruz. Kandil dağında ne yapılacaksa Tükiye'nin heryerinde de o yapılacaktır' dedi. (İHA)
Etiketler : bahçeli