MedyaFaresi MedyaFaresi

Kamer Genç: PKK gibi, biz de silah kullanırız..

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, PKK ve DBP’ye sert sözlerle yüklendi. Seçim süreçlerinde partililerinin PKK tarafından tehdit edildiğini söyleyen Genç, "Silah kullanacaklarsa bundan sonra bizler de onların anladığı dilden konuşacağız" dedi.

Eklenme: 25 Aralık 2014 19:42 - Güncelleme: 02 Nisan 2016 17:24

Cumhuriyet Halk partisi (CHP) Tunceli İl Koordinasyon Toplantısı, Manisa Milletvekili ve PM üyesi Sakine Öz, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ve partililerin katılımıyla Kültür Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, seçim süreçlerinde partililerinin PKK tarafından tehdit edildiğini kaydederek, "Siz demokratsanız, insan haklarına saygılıysanız bir yerde seçime gidiliyorsa vatandaşın özgür iradesini kullanmasına müsaade edin. Eğer siz seçime inanmıyorsanız silah kullanacaksanız o zaman hepimiz silah kullanalım. Artık bıçak kemiği kesmiş bundan sonra bu arkadaşlar bilsinler bakın silahlı mücadelede biz de bundan sonra onların anladığı dilden konuşacağız. Buna mecburuz. Onlarda haysiyet var biz de yok mu? Onlar insan biz değil miyiz? Herkes aklını başına toplasın. Ya seçimlere meşru zeminlerde katılacağız vatandaş kime oy verecekse ona oy verecek. Silahla seçim olmaz bunun adı terör olur" dedi.

"MİLLİ İRADEYE SAYGI" İSTEDİ
20 Aralık günü kentte yaşanan olaylar esnasında partilerine ait ses yayın cihazının yakılmasına da tepki gösteren CHP’li Genç, “Bizim partinin arabasını yaktılar. İl başkanıyla emniyet müdürüne gittim. Müdür bu bizim dolmuşu yakanı bulmak zorundasın. Bulmazsan BDP polis yaptı, siz de onlar yaktı diyeceksiniz. Siz bunu bulacaksınız. Bir parti arabasının burada gezmesine tahammül edemiyorlar. Bir seçim olur DBP kazanır, AKP kazanır, MHP kazanır ya da CHP kazanır ama insanın iradesine saygılı olacağız" diye konuştu.