MedyaFaresi MedyaFaresi

Kahve içmeden ayılmanın yolları

Güne kahve içmeden başlamanın yolları..

Eklenme: 11 Eylül 2015 21:27 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 05:24


1. ElmaElma içerdiği fruktoz sayesinde yavaş yavaş kana karışıyor ve bize verdiği enerjiyle ayılmamızı sağlıyor. Kahvenin yerini tutar mı bilinmez ama denemeye değer.


2. ÇikolataÇikolatanın da kafein içerdiğini biliyoruz. Kahve kadar olmasa da o da bizi uyandırıcı etkiye sahip. Aynı zamanda sabah yenilen çikolata doyurucu bir etki de gösteriyor.


3. Tuz KoklamakBunu ilk duyduğumda “Tuzun kokusu mu varmış ki?” diye düşünmeden edemedim.  Ama kendisi bayılanları ve sarhoşları ayıltmada kullanılan yöntemlerden biriymiş. Tabi kullanırken dikkatli olmakta fayda var çünkü fazlası zarar. Beyne ve sinüslere zarar verebiliyor. Ama kahve içmek istemediğiniz ve derhal uyanmak istediğiniz bazı sabahlarda bunu deneyebilirsiniz.


4. MüzikNeşeli ve hareketli bir şarkı açın. Bunun uyanmanıza etkisi mükemmel olacaktır.


5. SuSuyu iki şekilde kullanabilirsiniz. İçmek ve duş almak. İkisi de üzerinizde uyandırıcı etkiye sahip olacaktır.


6. Sabah SporuHer zaman vaktimiz olmayabilir ama vaktimiz olduğunda zor değil, az biraz vücudumuzu esnetmek hem bizi uyandırır hem de forma girmemize yardımcı olur.


7. KahvaltıYabancıların fakir kahvaltılarına karışılık Türklerin o zengin kahvaltılarını bilirsiniz. Eğer vaktiniz varsa güzel bir kahvaltı yapmayı deneyin. Kahvaltı bittiğinde kahveye ihtiyacınız olmadan da kendinize gelebileceğinizi göreceksiniz.