MedyaFaresi MedyaFaresi

Kadir Topbaş'ın özel garsonu, çaycısı 2 yıldır işe gitmeden maaş alıyormuş

TurkiyeGundemi.com yazarı Müşerref Seçkin'den bomba kulis: Eski Belediye Başkanı Kadir Topbaş görevden gideli 2 yıl oldu. Ama özel hizmetinde olan adamları, çaycı, garson,aşcı vs çalışmadan lüks hayat sürmüş.

Eklenme: 18 Nisan 2019 12:39 - Güncelleme: 18 Nisan 2019 13:04

İşte o yazı: 

Herhalde pek çok şey ortaya çıkar bir süre sonra, ama bana gelen bilgi dudak uçuklatır.

İki yıl önce görevini bırakmak zorunda kalan eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın özel hizmetlileri; çaycısı, aşçısı vesairesi 4- 5 kişi, Bahçeşehir'de lüks bir sitede oturuyor. Orada oturan arkadaşım anlattı. Kiraları 3 bin lira civarında o sitedeki dairelerin..

Müşerref Seçkin

Turkiyegundemi.com

Arkadaşım bu kişilerin Kadir Topbaş gittikten sonra maaşlarını almaya devam ettiğini anlattı. Sonraki Başkan Mevlut Uysal kendi adamlarını getirdiğinden onlara ihtiyaç kalmamış. Onlar da gel keyfim gel... Maaşlar tıkır tıkır cepte... 

Kiraları da belediye tarafından mı ödeniyor netleştiremedi benim arkadaş. Ama aylık maaşla geçinenlerin ödemekte zorlanacağı bir kira ve aidatı var sitenin. Nerden baksan 3-4 bin aylık ödeme yapmak lazım... Bu devirde zor valla.

Haa unutmadan, tahsisli araçları da var bu arkadaşların. Çalışmıyorlar ama gezerken tozarken rahat etsinler diye belediyenin kiralık araçları var. Tam bu yazıyı yazarken arkadaş aradı, "birileri geldi, arabaları aldı götürdü" diye.

Şimdi anlaşılıyor mu mazbata neden geç kaldı?

Bu yazıdan şu çıkmasın. Kimse kimsenin işsiz kalmasını istemez. Gidip çalışsalardı madem bu kadar maaş ve olanak varken.

4 Milyon işsiz var bu ülkede. Çoğunluğu genç işsiz. İşsizlik nedeniyle canına kıyanlar var.

Her böyle bir haber gördüğümde içim sızlıyor.

Sizin sızlamıyor mu?

MÜŞERREF SEÇKİN / TÜRKİYE GÜNDEMİ