MedyaFaresi MedyaFaresi

Kadir Gecesi'nde 'Evet-Hayır' kavgası! Ahlaksızlar, çıkın dışarı!

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde, Kadir Gecesi nedeniyle düzenlenen mevlidde \"Evet\" ilanı dağıtmak isteyen AKP'li gençler ile CHP'liler arasında kavga çıktı.

Eklenme: 06 Eylül 2010 12:12 - Güncelleme: 22 Aralık 2015 08:06
Araya giren Ak Parti Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan'ın, "Burası bunun yeri değil. Neden burada dağıtıyorsunuz?" demesi üzerine Ak Partili gençler el ilanlarını dağıtmadan ayrıldı.

Ereğli Belediyesi, Kadir Gecesi nedeniyle dün gece sahil bandı üzerindeki Amfi Tiyatro'da mevlid ve tasavvuf musikisi dinletisi düzenledi. Milletvekili Fazlı Erdoğan ve İlçe Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın da katıldığı programda önce Kuran okundu. Ardından, tasavvuf musikisinden eserler ile ilahiler seslendirildi. Semazenlerin gösteri sunduğu, Ankara'daki Hacı Bayram Veli Camii'nde bulunan Hz. Muhammed'in Sakal-ı Şerifi'nin dualar ve ilahiler eşliğinde ziyarete açıldığı gecede, Ak Parti Gençlik Kolları üyeleri, 12 Eylül'de yapılacak referandum nedeniyle "Evet" yazılı el ilanlarını dağıtmak için Amfi Tiyatro'ya girmek istedi.

Görevlilerin haber verdiği Belediye Başkanı Halil Posbıyık, başlarında "Evet" yazılı şapkalar bulunan Ak Partili gençlerin ellerindeki ilanlarla alana girmesine karşı çıktı. "Biz burada ilan dağıtmıyoruz. Size ne oluyor?" diyen Başkan Posbıyık, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Danışmaz'ı, "Çıkın dışarıya" diyerek itti. Bunun üzerine Ak Partili gençler ile Başkan Posbıyık'ın yanındaki belediye görevlileri arasında arbede çıktı. Araya giren zabıta ekipleri, Ak Partili gençleri uzaklaştırmaya çalıştı. Bazı partililer ve vatandaşlar da, içeriye giremedikleri için sinirlenerek küfür eden Ak Partili gençleri sakinleştirmeye çalıştı. Gençlerden bazıları görüntü alan basın mensuplarına da tepki gösterdi.

Başka Posbıyık, "Ahlaksız herifler" diyerek ayrıldığı yere, kısa süre sonra Milletvekili Fazlı Erdoğan ile yeniden geldi. Eyüp Danışmaz'ın, "Başkanım bana neden vurdun?" demesi üzerine yine gerginlik yaşandı. Ak Parti İlçe Başkanı Erol Şahin'in, "Sayın vekilim, burada arkadaşların bir şey yaptığı yok. Sadece broşür dağıtıyorlar" demesi üzerine, Fazlı Erdoğan, "Burası bunun yeri değil. Neden burada dağıtıyorsunuz? Arkadaşları alarak buradan gidin" dedi. Erol Şahin ve partili gençler, ilanları dağıtmadan alandan ayrıldı. Gençlik kolları başkanı Danışmaz'dan şikayetçi olduğunu söyleyen Başkan Posbıyık, programın ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifade verdi.