MedyaFaresi MedyaFaresi

Kadınlar banyoda duş alırken ne düşünür?

Kadınlar, kariyerleri ve görünümleriyle birlikte nasıl daha iyi bir ebeveyn olabileceği konusunda oldukça zorlandıklarını söylediler.

Eklenme: 25 Eylül 2019 23:19 - Güncelleme: 26 Eylül 2019 02:57

Bir kişisel bakım markasının yaptırdığı ankete 2 binden fazla kadın katıldı. Araştırmacılar, kadınların kariyerleri, annelikleri ve görünümleriyle ilgili sorular yönelttikleri kadınlardan 'endişeli' cevaplar aldı.

Kadınlar, çalışma hayatı devam ederken nasıl daha iyi bir ebeveyn olacakları konusunda endişeli düşüncelere hakimler. Çalışırken çocuklarına yeterli vakti ayıramadıkları düşüncesine hakim olan kadınlar bununla birlikte cilt problemlerini de kafalarına takıyorlar. 

Bu sorunları ise daha çok duş alırken düşünüyorlar. Bunun nedeni ise sessizlik, kendi kendine kalmak ve düşünmek için bir kaçış olarak görülmesi.

Ciltlerinde problem yaşayan kadınlar fotoğraflarının çekilmesinden hoşlanmıyor, sokakta yürüken insanların onlara baktığı düşüncesine kapılıyorlar.  

Araştırmaya katılan binlerce kadın ayrıca, haftada iki kez vücut kıllarıyla uğraşmak zorunda kaldıklarını sürekli peeling yapmak zorunda olduklarını söylüyorlar.

Düzensiz bir şekilde peeling yapmak ise cilt mikrobiyomuna (Dış ortamdaki negatif koşullara ve serbest radikallere karşı cildimizi korumakla görevli) zarar veriyor. Ancak kadınların üçte ikisinin cilt mikrobiyomunun ne olduğunu bilmediği ifade ediliyor.