Kadın hostes şoförün üstüne düşünce...

Bodrum'da, hostesin virajda dengesini kaybederek şoförün üzerine düşmesiyle kontrolden çıkan tur otobüsü, 30 metrelik uçuruma düşerken son anda çam ağacına çaparak durabildi.

Eklenme: 24 Eylül 2014 13:05 - Güncelleme: 30 Mart 2016 08:18

Kazada yara almadan kurtulan turistler, kapıları sıkışan otobüsten camları kırarak çıkarken, yaralanan otobüs şoförü Mehmet Koçak hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

Kaza, bugün 08.30 sıralarında, Torba Demir Mevkii'nde meydana geldi. 44 yaşındaki Mehmet Koçak, yönetimindeki 34 HH 3877 plakalı tur otobüsüyle, Milas- BodrumHavalimanı'ndan aldığı 28 Rus turisti Gündoğan Mahallesi'ndeki otele götürmek üzere yola çıktı. İddiaya göre, Torba Demir Mevkii'ndeki virajda hostes M.K. 

dengesini kaybetti ve şoför Mehmet Koçak'ın üzerine düştü. Kadının üzerine düşmesiyle şoför Koçak'ın direksiyon kontrolünü yitirdiği otobüs 30 metrelik uçuruma düşmek üzereyken yol kenarındaki çam ağacına çarparak durabildi.

Şans eseri ucuz atlatılan kazada otobüsün kapıları sıkıştığı için açılmayınca, turistler panik içinde camları kırarak aracı terk etti. Yaşadıkları şoku üzerlerinden atamayan turistler, aynı tur şirketine ait başka bir otobüs ile konaklayacakları otele götürüldü.

Başından ve omzundan hafif yaralanan şoför Koçak, ihbar üzerine gelen sağlık ekiplerince Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Sağlık durumunun iyi olan Koçak, "Turistleri havalimanından alıp, otele götürüyorduk. Bir anda ayaktaki, turistlere hizmet eden hostes üzerime düşünce ne olduğunu anlayamadım. O yol zaten çok dar, bir de virajda oldu. Direksiyon kontrolünü kaybettim. Önemli olan konuklarımızın burnunun bile kanamamış olması" dedi.

Jandarma kazayla ilgili soruşturma başlattı.

(DHA)