MedyaFaresi MedyaFaresi

KADEM: Çocuklarımızın bedenlerine uzanan sapık ellere artık yeter diyoruz!

Ümraniye'deki yatılı Kuran kursunda ortaya çıkan cinsel istismara ilişkin açıklama yapan Kadın ve Demokrasi Derneği "Hiç vakit kaybetmeksizin, sapıkların en ağır cezayı almasını, bu cezanın gelecekteki olayların önünü almak için bir emsal olmasını beklemekteyiz" çağrısı yaptı.

Eklenme: 02 Eylül 2019 19:02 - Güncelleme: 02 Eylül 2019 18:07

İstanbul Ümraniye’deki yatılı Kuran kursunda çocuklara cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıkan 3 eğitmen tutuklanırken, tepkiler de sürüyor. Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), ‘hiç vakit kaybedilmeden’ sorumluların cezalandırılmasını istedi

KADEM’den yapılan yazılı açıklamada, evrensel bir sorun olan çocuk istismarının etnisite, din, ırk, mezhep ve cinsiyet ayırt etmeksizin gerçekleşen, ailenin ve toplumun bütünlüğünü felakete sürükleyen ‘alçakça bir durum’ olduğu belirtildi.

“Ümraniye’de ruhsatsız bir Kuran kursunda, 5 yıl önce öğrencilere cinsel istismarda bulunulduğu haberi bizleri dehşete düşürmüştür” ifadesinin yer aldığı açıklamada, şöyle denildi:

“Hiç vakit kaybetmeksizin, sapıkların en ağır cezayı almasını, bu cezanın gelecekteki olayların önünü almak için bir emsal olmasını ve adaletin sağlanmasını beklemekteyiz. Çocuklarımızın bedenlerine uzanan kirli ve sapık ellere ‘Artık yeter!’ diyoruz.

Toplumsal, ahlaki ve manevi değerlerimizin aşağılık zihniyetlerin gölgesinde yıpranmasına izin vermemek için çocukların ve ailelerinin yanında durmayı kendimize görev addediyoruz. Bizler, toplumun her kesimine karşı her türlü şiddetin kabul edilemez olduğuna inanan bir sivil toplum kuruluşu olarak diyoruz ki istismar felakettir.”

Açıklamada, ‘çocukların değil, sapıkların utanç içinde yaşayacağı’ bir dünya için tüm kamuoyunun bu davada teyakkuz halinde olmasının, çocukların ve ailelerinin adalet arayışında yanlarında durmasının önemine dikkat çekilerek, “Herkesi mücadeleye ortak olmaya davet ediyoruz” ifadesi kullanıldı.

Etiketler : kadem, çocuk tacizi