MedyaFaresi MedyaFaresi

İzmirliler'e tatil dönüşü hırsız şoku! Her şey çalınmış!

Kurban Bayramı nedeniyle tatile giden İzmirliler dönüşte bakın nelerle karşılaştı. İşte İzmirliler'in tatil şoku

Eklenme: 30 Kasım 2009 18:38 - Güncelleme: 27 Mart 2016 17:04

İzmir'i talan ettiler!
 
Kurban Bayramı nedeniyle 4 günlük tatili fırsat bilerek tatile giden İzmirlilere hırsız şoku. Tatil dönüşü işyerlerine ve evlerine gelen çok sayıda İzmirli, bayramda tatil yapmayan hırsızlar tarafından soyulduklarını görerek polise koştu.

İzmir'in Karabağlar, Konak, Bornova ve Karşıyaka ilçeleri başta olmak üzere değişik semtlerinde meydana gelen hırsızlık olaylarına işyerleri soyulan esnaf tepki gösterdi. Karşıyaka Atakent 6471 sokakta icra deposu sahibi Fikret Karataş, bayram nedeniyle kapalı olan demir parmaklı işyerine geldiğinde 4 adet televizyon, 1 adet lap top bilgisayar, 1 adet bilgisayar kasası ve 1 adet uydu alıcısının çalındığını görerek polise haber verdi.

Karabağlar ilçesinde bulunan sanayi sitesi içinde 5733 sokak numara 162'de hırdavatçılık yapan ve dükkanının soyulduğunu gören Muammer Bal ise; "Yaklaşık bin lira zararım var. Bu 3. oluyor, hiç mi önlem alınmıyor? Aynı site içinde benden başka bir çok esnafın canı yandı. Bayram zehir oldu" şeklinde konuşurken, işyerinden 2 adet şarzlı matkap, 1 adet hilti, 2 adet vidalama makinesi, 1 adet ısı tabancası ile 1 adet el feneri çalındığını söyledi. Muammer Bal'a atit hırdavatçı dükkanının yakınında bulunan ve akü satan bir işyerinden de 21 adet sıfır, 7 adet ikinci el olmak üzere 28 adet akünün çalındığı öğrenildi.

Hırsızlardan nasibini alan Konak ilçesi, Yenişehir semti, Gaziler Caddesi üzerindeki işyeri sahipleri de bir gecede yan yana bir çok dükkanın soyulmasına tepki gösterdi. Gaziler Caddesi Numara 68'de bulunan işyerinde cep telefonu bayiliği yapan Zeki Ali Can isimli işyeri sahibi,
yaklaşık 10 bin lira zararı olduğunu belirterek; "Duvarı kırarak içeri girmişler. Bu 4 oldu dükkanım soyuluyor. Müşterilere ait telefonlar ile kendimize ait telefonlar gitmiş, mp3 ve mp4 çalarlar gitmiş, rafları boşaltmışlar. Sadece telefon kapakları kalmış onlarda işe yaramaz diye almamışlar. Hiçbir önlem alınmıyor mu ki, bir gecede aynı cadde üzerinde bir çok işyeri zarar görüyor?" şeklinde konuştu.

İzmir'de meydana gelen hırsızlık olaylarından tatile giden ev sahipleri de nasibini aldı. İzmir'de işyerlerinde olduğu gibi değişik semtlerde çok sayıda evin soyulduğu öğrenildi.