MedyaFaresi MedyaFaresi

İzmir'in yağmuru bile başka.. Sağanak manzaraları!

Önce kent genelini kaplayan toz bulutunun ardından sağanak yağış başladı ve yaşamı olumsuz etkiledi.

Eklenme: 17 Ağustos 2013 23:24 - Güncelleme: 26 Mart 2016 15:56

Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinin bugünle ilgili İzmir’de yaptığı sağanak yağış tahmini, saat 17.30 sıralarında gerçekleşti.

İŞTE İZMİR’DEN YAĞMUR FOTOĞRAFLARI.. FOTO GALERİ

Bazı vatandaşlar yağışa hazırlıksız yakalandı, bazıları ise yaz günündeki yağmurun keyfini çıkardı.

İzmir’de her defasında olduğu gibi yağmurun ardından yaşanan olumsuzluklar tekrar gün yüzüne çıktı. Yaklaşık 1.5 saat boyunca etkili olan yağışta Kemer, Mersinli ve Konak alt geçitleri suyla doldu. Şirinyer, Halkapınar Metro istasyonu, çevresi, Karataş’taki bahçeler, otoparklar, Kemeraltı Çarşısı ile çoğu caddeler de sulara gömüldü. İZSU ve itfaiye ekipleri, suları tahliye etmek için uzun süre uğraştı.

SÜRÜCÜLER SAHİL BANDINI KULLANDI

Özellikle alt geçit ve ana yolların sulara teslim olması nedeniyle trafik çoğu noktada kilitlendi. Konak alt geçitin tıkanması nedeniyle sürücülerden bazıları, sahil bandını takip ederek iskelenin önünden yoluna devam etmek isteyince ilginç görüntüler oluştu.

Kemer alt geçidinde ise araçları suyun içinde kalan sürücülerde yaşadıklarına isyan etti. Çok sayıda maddi hasarlı kazada meydana gelirken, trafik ekipleri yaşanan sıkışıklığı gidermek için sürücüleri alternatif yollara sevk etti.

YILDIRIM ÇARPTI

Bu arada, Foça’dan Bayraklı’ya balık tutmaya gelen 41 yaşındaki Murat Çolak’ı da yağış sırasında yıldırım çarptı. Özel bir hastaneye kaldırılan Çolak’ın hayati tehlikesinin bulunduğu, tedavisinin sürdüğü bildirildi.

DHA