MedyaFaresi MedyaFaresi

İzmir'de çifte bombalı PKK saldırısı! 1 şehit 30 yaralı!

VİDEO- Foça Deniz Üs Komutanlığı yakınında, askeri aracın geçişi sırasında teröristler saldırı düzenledi. Çatışmalar sürüyor..

Eklenme: 09 Ağustos 2012 08:55 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 07:18

İŞTE PATLAMA ANI! VİDEO

İZMİR'DE ASKERİ ARACA SALDIRI! VİDEO


İZMİR'in Foça İlçesi'nde askeri aracın geçişi sırasında yola tuzakladıkları patlayıcıyı infilak ettiren PKK'lı teröristler, ardından ateş açtı. Askerlerin karşılık vermesiyle çatışma çıktı. İlk bilgilere göre saldırıda 1 asker şehit oldu, çok sayıda yaralı var.

Olay bu sabah saat 08.00 sıralarında Amfibi Deniz Piyade Tugay Komutanlığı'na giden yolda meydana geldi. Görevli askerleri taşıyan askeri servis aracı geçerken, PKK'lı teröristler yola tuzakladıkları patlayıcıyı infilak ettirdi, ardından araçtaki askerlere ateş açtı. Askerlerin anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Bölgede çatışma devam ederken, ilk bilgilere göre olayda 1 asker şehit oldu.
Olayın meydana gelen yolun daha önce trafiğe kapalı olduğu ve çevre sakinlerine kontrollü geçiş verildiği, ancak bir süre önce asfaltlanarak tamamen sivil trafiğe açıldığı belirtildi

ÇİFTE BOMBALI SALDIRI

Foça Deniz Üs Komutanlığı'nda görevli askerlere yönelik PKK saldırısında teröristlerin çifte bomba kullandığı ve çok sayıda askerin yaralandığı belirtildi. Alınan ilk bilgilere göre Denis Üssü'nde görevli askerleri taşıyan servis aracı geçerken ilk bombayı patlatıp uzun namlulu silahlarla ateş açan teröristler, hemen yakındaki Deniz Üssü'nden çatışma bölgesine takviye birliklerin geldiği yolda ikinci bombayı infilak ettirdi. İkinci patlamada da çok sayıda asker yaralanırken, şehit sayısının artmasından korkuluyor.

Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede büyük operasyon başlatıldı.

30 YARALI

TRT Haber'in haberine göre, saldırıda 30 asker yaralandı.

Yaralı askerlerden 6'sı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirildi. İlk tedavileri Foça Devlet Hastanesi'nde yapılan ve durumları ciddi olan 6 asker ambulanslarla İzmir'deki Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisi'ne getirilerek tedavi altına alındı.

BÖLGEDE BÜYÜK OPERASYON BAŞLATILDI

Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede büyük operasyon başlatıldı. Foça'ya çevredeki askeri birliklerden helikopterlerle komandolar sevkedildi.

YOL YAKIN ZAMANDA TRAFİĞE AÇILMIŞTI

Olayın meydana gelen yolun daha önce trafiğe kapalı olduğu ve çevre sakinlerine kontrollü geçiş verildiği, ancak bir süre önce asfaltlanarak tamamen sivil trafiğe açıldığı belirtildi.

İZMİR'DE ASKERİ ARACA SALDIRI! İŞTE PATLAMA ANI! VİDEO

İZMİR'DE ASKERİ ARACA SALDIRI! VİDEO