MedyaFaresi MedyaFaresi

İYİ Partili Ok: Fetöcü zihniyet sarayda yaşıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın askeri başdanışmanı Adnan Tanrıverdi’nin geçtiğimiz hafta yaptığı, “Mehdi gelecek. Ortamı buna göre hazırlamalıyız” açıklamalarına İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok’tan sert tepki geldi.

Eklenme: 30 Aralık 2019 15:22 - Güncelleme: 30 Aralık 2019 15:24

Medyafaresi.com (Ankara)

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, ’Mehdi gelecek, hazırlıkları yapmalıyız’’  diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın askeri başdanışmanı Adnan Tanrıverdi’yi Fetöcü zihniyet sözleriyle yüklendi.

Ok,  15 Temmuz hain darbe girişiminde bulunan vatan hainlerinin de sözde mehdi gelecek diyerek yüzlerce vatandaşı katlettiğini belirten Ok, ’’Bu meczup Emekli General, SADAT’ın kurucusu ve Partili Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın danışmanı. Maalesef Sarayda yapılan çok gizli milli güvenlik  toplantılarında en başta yer alanlardan.

Biz mehdi olayının 15 Temmuz hain FETÖ kalkışması sonunda Türk Milletinin ve Devletimizin gündeminden çıktığını sanıyorduk. Ama maalesef aynı sapkın zihniyet Saraya hem de danışman olarak atanmış. Bu meczubun tek marifetinin Türk düşmanlığı olduğunu zannediyorduk ama yanılmışız. Şehit ve Gazilerimizin emaneti olan mübarek ülkemiz bu meczuplara mı kaldı’’ dedi.

İYİ Partili Ok, Tanrıverdi ve SADAT’ın Libya’ya gönderilecek askeri grupları da yönlendirecek grupta yer alacağı bilgisine de işaret ederek, ‘’Milli Güvenlik toplantılarında yer alan bu meczup aynı zamanda Libya’ya gönderilecek askeri birliği yönlendirecek olan ekibin içerisinde olduğu söyleniyor. Utanç verici bir olay’’ dedi.

ASSAM ve Üsküdar Üniversitesinin iş birliğiyle ASRİKA Ortak Savunma Sanayii Üretimi” temasıyla İstanbul’da düzenlenen 3. Uluslararası ASSAM İslam Birliği Kongresine katılan Tanrıverdi, kongreye ilişkin yaptığı açıklamada “İslam Birliği olacak mı olacak. Nasıl olacak Mehdi Hz. geldiği zaman. Peki Mehdi ne zaman gelecek? Allah bilir. Peki bizim bir işimiz yok mu, ortamı hazırlamamız gerekmez mi? İşte ASSAM bunu yapıyor” sözleriyle tartışma tartışmalara neden olmuştu.