MedyaFaresi MedyaFaresi

İyi Parti Grup Başkanvekili Türkkan: O bir mesaj atar, sen otuz defa okursun…

İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, sosyal medya hesabı Twitter’dan “O bir mesaj atar, sen otuz defa okursun.. İyi geceler” mesajını paylaştı.

Eklenme: 14 Aralık 2018 09:57 - Güncelleme: 14 Aralık 2018 10:02

Türkkan, paylaşımının altına gelen

“Sayınn vekilim açılın artık sizde bizde rahatlayalım :)” ve

“Mecliste düşüncelerini çatır çatır söyle onun karşısında iki lafı bir araya getireme. Aşk işte” diye yazan bir kullanıcılara gülen surat emojisi ile yanıt verdi.

Lütfü Türkkan kimdir?

Sanayici; Kabataş Erkek Lisesi, Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü (Ön lisans), İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksekokulu (Ön lisans) ve Makedonya Kiril Metodi Üniversitesi Türkoloji bölümlerini bitirdi. Hâlen, Goce Delcev Üniversitesi Türkoloji Bölümünde yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir.

Türkkan Yağ San. ve Tic. AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ile Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Komite Üyeliği, Bursaspor Asbaşkanlığı, Vardar Spor ve Karagümrük Spor Başkanlığı, Rumeli Türkleri Kültür Dayanışma Derneği ve Rumeli Eğitim Vakfı Başkanlığı, Beykent ve Boğaziçi üniversiteleri tarafından düzenlenen Balkan konferanslarına tebliğler hazırlanması görevlerinde bulundu.24. Dönemde Kocaeli Milletvekili seçildi ve Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu, Çevre Komisyonu ve Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Parlamenter Asamblesi Türkiye Delegasyonu Üyesi oldu.

İyi düzeyde İngilizce ve Rusça, orta düzeyde Makedonca, Bulgarca ve Sırpça bilen Türkkan, evli ve 4 çocuk babasıdır.