MedyaFaresi MedyaFaresi

İTÜ'de Gezi Parkı çatışması! Kürsüye sırt çevirdiler..

MEDYAFARESİ FOTO GALERİ Gezi protestolarıyla başlayan törende karşı bir grupla öğrenciler arasında kavga çıktı. Rektör konuşurken öğrenciler kürsüye sırtlarını döndüler.

Eklenme: 08 Temmuz 2013 22:21 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 04:30
İTÜ DE GEZİ ÇATIŞMASI FOTO GALERİ!

Hürriyet Gazetesi’nden Abdullah Yıldırım’ın haberine göre;İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) 2012-2013 öğretim yılı mezuniyet töreni Gezi Parkı protestosuna sahne oldu. Üniversitenin Maslak kampüsü içerisindeki stadyumda yapılan mezuniyet töreni, öğrencilerin, ailelerin ve öğretim üyelerinin geniş katılımıyla yapıldı. Törenin başlamasıyla, fakülteler sırayla alandaki yerlerini almaya başladı. Öğrenciler, tartan pistte yapılan tören yürüyüşü sırasında Gezi Parkı eylemlerine destek veren pankartlar açarak "Bu daha başlangıç mücadeleye devam", "Her yer Taksim her yer direniş" sloganları attılar. Protestolara, öğrencilerin aileleri ve öğretim üyeleri de alkışlarıyla destek verdiler.

İŞTE İTÜ\'DE YAŞANAN O GERGİN ANLAR -VİDEO-

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) 2012-2013 öğretim yılı mezuniyet töreni Gezi Parkı protestosuna sahne oldu. Üniversitenin Maslak kampüsü içerisindeki stadyumda yapılan mezuniyet töreni, öğrencilerin, ailelerin ve öğretim üyelerinin geniş katılımıyla yapıldı. Törenin başlamasıyla, fakülteler sırayla alandaki yerlerini almaya başladı. Öğrenciler, tartan pistte yapılan tören yürüyüşü sırasında Gezi Parkı eylemlerine destek veren pankartlar açarak "Bu daha başlangıç mücadeleye devam", "Her yer Taksim her yer direniş" sloganları attılar. Protestolara, öğrencilerin aileleri ve öğretim üyeleri de alkışlarıyla destek verdiler.

Karşı eylem

Protestolar sürerken stada Ak Parti ve Başbakan Erdoğan lehine slogan atan yaklaşık 50 kişilik bir grup girdi. Gruptakiler ellerinde taşıdıkları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan posterini stadın tel örgülerine asmak istedi. Bu sırada grupla öğrenciler arasında kavga çıktı. Grup töreni izleyen ailelerden de büyük tepki aldı. İki gruba da özel güvenlikçiler müdahale etti. Güvenlik görevlilerinin ve hocaların yatıştırmakta zorlandığı arbede, grubun dışarı çıkarılmasıyla büyümeden son buldu.

Rektöre sırtlarını döndüler

Törende İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, konuşmasını yapmak üzere sahneye doğru yöneldi. Rektörün ayağa kalkmasıyla statta büyük bir ıslıklı protesto koptu. Sahnenin iki yanındaki koltuklarda oturan öğrenciler, Rektör Karaca’nın konuşmasını ayakta ve sahneye sırtlarını dönerek protesto ettiler. Öğrenciler, rektör konuşurken, "Rektör İstifa", "Yandaş rektör istemiyoruz" şeklinde sloganlar attılar.

Abdullah Yıldırım/ Hürriyet Gazetesi

TAKSİM’DE TEKME TOKAT KAVGA VİDEO!

GEZİ PARKI KAPATILDI! FOTO GALERİ

Gezi Parkı’nda Vali’yi kızdıran soru! Öpüşebilecek miyiz?

Gezi Parkı’nda hareketli dakikalar!.. VİDEO